Скандальні заяви Луценка щодо посла США негативно вплинуть на репутацію України – аналітик

Скандал навколо посла США в Україні Марі Йованивич, який своїми заявами спровокував генпрокурор Юрій Луценко, негативно відіб’ється на репутації України.

Таку думку у статті для УНІАН висловив аналітик KyivStratPro Тарас Семенюк.

«Попри те, що основою роботи Генеральної прокуратури є робота з фактами, на основі яких прокурори і будують обвинувачення в судах, в тому, що він озвучив, жодної демонстрації фактів не було. Ба більше, говорячи про список людей, який посол США Марі Йованович начебто показала йому з проханням їх не переслідувати, Юрій Віталійович показав себе як політик, а не як генеральний прокурор», – зазначив Семенюк.

Він підкреслив, що після такої гучної заяви логічно було б показати цей список, або інші факти, які б могли підтвердити таку розмову. Однак, окрім «пустих слів», суспільству більше нічого пред’явлено не було.

Експерт припускає, що реакція США може проявитись згодом. Наприклад, можуть бути зменшені програми допомоги, як у військовій сфері, так і в громадянському секторі.  

«Для президента Трампа це – ідеальний момент згадати про «вдячність» країни, якій допомагають США. Власне, цю фразу ми вже чули раніше, коли Трамп тільки прийшов до Білого Дому. Щоправда, тоді вона не конкретизувала якісь країни. А зараз для цього – ідеальний момент», – наголосив Семенюк.

Він також зазначив, що у всій цій ситуації найбільше критики лунає не на адресу Луценка, а на адресу президента Петра Порошенка, що є справедливим з тієї точки зору, що саме в його компетенції є представлення генпрокурора.

Сам же Петро Порошенко не пристав на сторону Луценка і підтримав посла США в Україні, однак, на думку експерта, президент мав би закликати Луценка подати після таких заяв у відставку. Але цього зроблено не було і навряд таких рішучих кроків слід очікувати напередодні виборів, впевнений аналітик.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю Hill.TV заявив, що під час першої зустрічі після призначення на посаду посол США Марі Йованович передала йому список осіб, діяльність яких не можна розслідувати

У посольстві заяву Луценка спростували й наголосили, що подібні атаки лише поглиблюють рішучість США допомогти Україні в досягненні перемоги у боротьбі з корупцією.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *