В Естонії хочуть відібрати в РФ свої території: у Держдумі вважають це провокацією

В Естонії заявили про намір витребувати у Росії Івангород у Ленінградській області і частину Псковської області, які раніше входили до складу Естонської РСР.

Про територіальну приналежність земель у Ленінградській області заговорили в Консервативній партії (EKRE), – повідомляє obozrevatel з посиланням на «Sputnik. Естонія».

«Росія силою забрала в нас ці території, повернути їх силою нам, звичайно, не вдасться. Але ми 50 років чекали відновлення своєї незалежності і можемо чекати ще і ще. Раптом ми колись отримаємо ці території назад. Для того, щоб змінити кордон, потрібно провести всенародне голосування-референдум для зміни конституції», – заявив заступник голови парламентської фракції EKRE Хенн Піллуаас.

Він також додав, що «укладений у 2014 році російсько-естонський договір про кордон закріплює окуповану естонську територію за Росією». Піллуаас запропонував два шляхи – повернути місто Естонії або заплатити за використання цієї території.

У російській Держдумі прокоментували заяви Талліна. Член комітету з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об’єднань Віталій Мілонов сказав у відповідь, що територіальні претензії неможливі, передає «Газета.ру».

«Думаю, що це питання пов’язане з деякою передвиборною риторикою, яка, як правило, проходить під більш гострим кутом. Юридично неможливо висунути претензії Москві за те, що Івангород входив і входить до складу Росії», – висловився він.

У Держдумі вважають заяву про приналежність Івангорода провокаційним випадом.

«У цьому випадку потрібно йти не дорогою якихось жорстких санкцій у, а навпаки – офіційним представникам повідомити про те, що подібного роду ексцентричні крики грають негативну роль у відносинах між двома країнами. Це позиція абсолютно маргінальної меншини», – додав Мілонов.

Закладка Постоянная ссылка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *