Український проєкт психосоціальної реабілітації дітей Recovery Camp привернув увагу міжнародної спільноти.Так, американський медичний журнал JAMA Network Open опублікував дослідження, яке науково підтвердило ефективність української ініціативи. Понад 75% дітей, які пройшли програму Recovery Camp, відчули значне покращення емоційного стану.
Це перший випадок, коли українська програма психологічної підтримки дітей, постраждалих від війни, отримала настільки високе міжнародне визнання. Дослідження, що тривало з вересня 2022 до липня 2024 року, охопило 1 291 дитину (середній вік – 9,3 років) та 963 матері, які брали участь у шестиденних таборах Recovery Camp.
Читайте також: Які пільги діють для дітей учасників бойових дій – роз’яснення юриста
Згідно з дослідженням, 33,9% дітей мали високий рівень стресу або симптоми ПТСР. 53,4% дітей із критичними симптомами були направлені на подальшу терапію. Врешті 75% учасників зафіксували покращення психоемоційного стану після проходження програми.
«Відсоток дітей із критичним рівнем ознак ПТСР, на жаль, зростає. Якщо у 2022 році він становив 24%, то сьогодні вже перевищує 34%», — зазначає засновниця Recovery Camp Христина Дудашвілі.
Усього з квітня 2022 року програма охопила понад 19 000 дітей і матерів. Було проведено 253 табори (180 одноденних і 73 шестиденних). Учасники проходили індивідуальні та групові психологічні сесії, арт-терапію, навчалися стрес-менеджменту, а також отримували подальшу безкоштовну підтримку через онлайн-платформу UCARE.ME.
За словами експерта з громадського здоров’я з Columbia University доктора Ірвіна Редленера, українська програма є готовою моделлю для масштабування: «Recovery Camp забезпечує швидке втручання для дітей, які пережили війну, і його ефективність підтверджена науково. Це має бути пріоритетом для міжнародної підтримки».
Читайте також: Діти ветеранів та загиблих захисників зможуть безкоштовно навчатися у вишах – рішення уряду
Програма Recovery Camp реалізується завдяки БО «Щире Серце» у партнерстві з Ukrainian Children’s Action Project (UCAP). За три роки до підтримки ініціативи долучилися понад 23 міжнародні організації. Пітвердження ефективності проєкту стане важливим аргументом для залучення нових партнерів та фінансової підтримки.
«Все більше дітей в Україні потребують допомоги, і ми маємо забезпечити їх якісною підтримкою. Recovery Camp — це доказ того, що ефективні моделі існують і потребують масштабування», — підкреслюють в UCAP.
Нагадаємо, дружини та діти загиблих захисників можуть безкоштовно відпочити в Карпатах.
Фото: Recovery Camp