В Україні запускають експериментальний проєкт, у рамках якого розширюється перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок. Їх надаватимуть фахівці первинної ланки медичної допомоги відповідно до нещодавно ухваленої Кабміном постанови.
Про це повідомляє Міністерств у справах ветеранів України, передає veteran.com.ua.
Читайте також: НСЗУ обмежила кількість безоплатних медичних послуг - як це вплине на проходження ВЛК
Розширений перелік медичних послуг буде доступний ветеранам та ветеранкам (звільненим з військової служби учасникам бойових дій), а також особам з інвалідністю внаслідок війни. Підписавши декларацію з сімейним лікарем, вони зможуть отримати:
- додаткові обстеження та додаткові послуги з лікування;
- реабілітацію після травм і захворювань та лікування травм опорно-рухового апарату;
- розширену психологічну допомогу.
Щоб отримати безоплатні медичні послуги, ветерани та ветеранки мають звернутися до сімейного лікаря, з яким вони заключили декларацію/планують заключити з обраним фахівцем, та надати пакет документів:
1. Заяву (особисто чи через законного представника);
2. Документ, який підтверджує статус (посвідчення УБД, особи з інвалідністю внаслідок війни);
3. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
4. Індивідуальний ідентифікаційний код (РНОКПП).
Послуги надаватимуться у медзакладах, які укладуть договір із Національною службою здоров’я України на розширену первинну допомогу для ветеранів та ветеранок. Це можуть бути як державні (комунальні) лікарні, так і приватні, а також лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають відповідну ліценцію.
Читайте також: Військовим стане простіше отримати високофункціональний протез – Кабмін ухвалив зміни
"Здоров’я ветеранів та ветеранок – наш обов’язок. Війна виснажує і фізично, і психологічно, тому важливо не лише лікувати, а запобігати хворобам. Регулярні візити до сімейного лікаря допомагають уникнути тяжких захворювань та ускладнень. Разом із МОЗ ми працюємо над тим, щоб ветерани мали найкращі умови для лікування та відновлення", — зазначила міінстерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Експериментальний проєкт стратує на початку березня поточного року. Коли всі механізми будуть протестовані та налаштовані, ініціатива має запрацювати у повну силу.
Нагадаємо, вже цього року українські захисники та захисниці, які перебувають на лікуванні чи видновленні в медичних закладах, почнуть отримувати "Пакунок пораненого". Це спеціальний набір найнеобхідніших речей, який видаватиметься військовослужбовцям Сил оборони нашої країни незалежно від ступеня травмування чи поранення.
Фото: з відкритих джерел