Законодавство, яке регулює питання військового обліку та мобілізації, передбачає досить багато випадків, коли бронь від мобілізації може бути втрачена.
Бронь від мобілізації скасовується: коли й для кого
В умовах тривалого воєнного стану та загострень на території бойових дій, лінії зіткнення, досить актуальним є питання залучення нового мобілізаційного ресурсу до українського війська. Безперебійна робота критично важливої інфраструктури забезпечується працівниками, яких підприємства бронюють від мобілізації. Хто ж може втратити бронь?
В Україні можуть анулювати бронювання від мобілізації, якщо змінюються обставини. Тож працівники, які мали відстрочку, можуть втратити цей статус, інформує Експерт.
В умовах повномасштабної збройної агресії питання мобілізації стало справою виживання. Тому важливо знати, в яких випадках бронь можуть скасувати. Це чітко прописано у Постанові КМУ №76, "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час".
Відстрочка від призову, отримана в рамках бронювання, може бути втрачена з таких причин:
- По-перше, якщо закінчився термін дії бронювання і його не було продовжено.
- По-друге, якщо військовозобов’язаний звільнився з підприємства або держустанови, що мала критичний статус.
- Третє – якщо тимчасово зупинили трудовий договір або завершили контракт з працівником міжнародної організації.
- Бронювання втрачає чинність і в разі, коли підприємство вже не виробляє товари чи послуги для ЗСУ або втратило статус критично важливого.
- Ще однією підставою може бути ліквідація органу, у якому працював броньований працівник.
Анулювання броні через портал Дія
Подати клопотання про скасування бронювання можуть керівники органів влади або підприємств, або уповноважені представники підприємства через портал “Дія”. Ця опція може бути важлива у тому випадку, коли є потреба оперативно надати відстрочку іншим співробітникам, роль яких є більш важливою в процесі життєдіяльності підприємства.
Заяву на анулювання броні через портал "Дія" можна подати один раз на 30 днів. Таке обмеження було встановлене, аби впорядкувати процес бронювання та запобігти зловживаннями у цій площині.
Крім того, бронювання скасовують при масових порушеннях на підприємстві або якщо підприємство виключили зі складу бригади електронних комунікаційних постачальників.