Центр ментального здоров’я UNBROKEN, що у Львові, отримає нове обладнання для проведення реабілітації пацієнтів з травмами головного мозку. Ветерани, ветеранки, військові та цивільні зможуть займатися на інноваційному апараті "Дофамін", що сприяє відновленню нейронних зв’язків та функцій мозку.
Про це повідомили на сторінці Національного реабілітаційного центру UNBROKEN у соцмережі Facebook.
Читайте також: Сучасне протезування та максимальна реабілітація - на Львівщині з’явиться унікальний центр для ветеранів "Оаза відродження"
Унікальне обладнання у Центрі ментального здоровʼя з’явиться завдяки співпраці Наукового парку Національного університету "Львівська політехніка" та Першого медичного об’єднання Львова, до якого входить UNBROKEN. Симуляційний апарат для реабілітації пацієнтів із травмами головного мозку "Дофамін", названий на честь специфічного нейромедіатора, що передає сигнали між нервовими клітинами та активує почуття радості і мотивації, стане доступний пацієнтам вже за два тижні.
"Цей симулятор дозволяє відчувати фізичний рух і створює ефект присутності завдяки 3D-зображенню. Така комбінація стимулює нейропластичність та утворення нових нейронів. Це унікальна можливість допомогти пацієнтам із ушкодженнями мозку й водночас підтримати розвиток української медицини", — розповів директор Наукового парку Національного університету "Львівська політехніка" Назар Подольчак.
Читайте також: Ветеранська кав’ярня, тир, спортзал та зони відпочинку - у Львові відкрили унікальний хаб "Стрільниця"
Як пояснив керівник напряму ментального здоров’я Центру UNBROKEN, лікар-психіатр Олег Березюк, "Дофамін" через звук, зображення та рух стимулює активність у різних зонах головного мозку – зокрема, сенсорно-моторній та префронтальній корі. Симулятор буде корисним для пацієнтів Центру – військових, ветеранів та ветеранок, а також цивільних при різних ушкодженнях мозку. Наприклад, у випадку черепно-мозкової травми, судинних уражень, при інсультах – тобто, у станах, які призводять до втрати нейронних зав’язків.
Нагадаємо, у Львові впроваджують реабілітацію військових за допомогою французької гри петанк. Цей вид спорту не вимагає спеціальної фізичної підготовки та підходить навіть ветеранам з інвалідністю — на візках, з протезами чи після травм. Гра сприяє не лише фізичному відновленню, а й допомагає знизити рівень стресу та налагодити соціальні зв’язки в колі побратимів.
Фото: UNBROKEN/Facebook