У селищі Великий Любінь, що на Львівщині, відкрили інтегрований простір фізичної та ментальної реабілітації ветеранів. Він запрацював на базі Центру комплексної реабілітації «Галичина» і став першим в Україні об'єктом із повним циклом послуг для відновлення військовослужбовців.

Як розповідають у Міністерстві молоді та спорту, площа комплексу становить 2100 кв. м.  На його території облаштували вісім функціональних зон, серед яких мультифункційний майданчик для ігрових видів спорту, бігові доріжки, тренажерний майданчик, поля для стрільби з лука, сектори для боччі, настільного тенісу та сектор з реабілітаційним обладнанням. Крім того,  наявні спеціальні доріжки для тренування навичок ходьби на протезах і орієнтування в просторі. Одночасно там може займатися до 60 осіб.

Читайте також: У Хотині відкрили реабілітаційний модуль для захисників та цивільних, які постраждали через війну

Фізичні терапевти та психологи

Серед адаптивних видів спорту представлені футбол, баскетбол, волейбол. На створення центру знадобилося сім місяців. Як повідомляє голова Львівської ОВА Максим Козицький, з обласного бюджету на його відкриття виділили 18 млн грн, більше ніж мільйон надала Onur Group Ukraine та ще майже 500 тис. грн – Центр комплексної реабілітації «Галичина».

З ветеранами працюють фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та логопеди.

«Дуже важливо, що тут поєднано багато різних тренажерів на різні групи м'язів. Так само є майданчик для баскетболу. Я думаю, у наших пацієнтів будуть дуже гарні результати», – говорить фізична терапевтка Устина Маркович.

Читайте також: Футбол, важка атлетика, кікбоксинг: на Закарпатті проводять заняття спортом для ветеранів

«Це дуже важливо, щоб стати на ноги»

Серед перших, хто проходить реабілітацію у центрі – Вадим Рибачук із Рівненщини. Після початку повномасштабного вторгнення він приєднався до війська, а у 2024 році отримав важке поранення та втратив обидві ноги. Тепер чоловік проходить реабілітацію та використовує можливості нового простору.

«Це дуже важливо, щоб стати на ноги – постійно, по два-три рази на день займатись, щоб відновити усі м'язи. Я проводжу багато часу в кріслі колісному, тому були сильні контрактури, але що далі, то краще», — говорить пацієнт реабілітаційного центру.

Нагадаємо, на Львівщині ветерани опановують парахокей.

Фото: Суспільне Львів