Чи можуть оштрафувати кілька разів за порушення мобілізації: що кажуть у ТЦК
Військовозобов’язані, які порушили одразу кілька правил мобілізаційного законодавства, можуть не хвилюватися щодо суми штрафів — згідно з чинними нормами, адміністративне покарання у вигляді штрафу призначається лише за найтяжче з усіх зафіксованих порушень.
Про це заявив начальник юридичної служби Херсонського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор юстиції Сергій М’якенький під час телемарафону.
Одне порушення — один штраф
За словами М’якенького, ситуація, коли громадянин одночасно не оновив військово-облікові дані, не з’явився за повісткою та не пройшов повторне медичне обстеження до визначеного терміну, цілком реальна. Однак, незважаючи на те, що кожне з цих порушень фіксується окремо, механізм призначення штрафів визначає інше.
Читайте також: Соцвиплати через Пенсійний фонд: що зміниться для українців із липня
"Згідно зі статтею 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо одна особа вчинила кілька адміністративних правопорушень одночасно, то адміністративне стягнення призначається в межах санкції за найбільш серйозне правопорушення", — підкреслив він.
Військовозобов’язаний отримає лише один штраф, навіть якщо вчинив одразу кілька адміністративних порушень, пов’язаних із мобілізаційними обов’язками.
Важливо знати про розміри штрафів
Сергій М’якенький також нагадав, що нині чинними залишаються статті 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються порушень правил військового обліку та мобілізаційної підготовки. Обидві статті передбачають однаковий мінімальний штраф — 17 000 гривень.
"Отже, навіть якщо особа порушила кілька норм одночасно, скажімо, не оновила дані до 16 липня 2024 року, проігнорувала повістку й не пройшла ВЛК до 5 червня, — штраф усе одно буде лише один. Його розмір визначатиметься за тією нормою, яка вважається найтяжчою в кожному конкретному випадку", — додав юрист ТЦК.
Читайте також: Фінансова підтримка військових: як оформити виплати у 2025 році
Адміністративні санкції активізувалися
Відомо, що останнім часом активізувалися процеси накладення адміністративних стягнень на військовозобов’язаних. Однак кожен конкретний випадок розглядається індивідуально — з урахуванням обставин та доказів.
Зараз потрібно уважно слідкувати за змінами в законодавстві, виконувати свій обов’язок з оновлення військово-облікових даних та вчасно з’являтися за викликами ТЦК, щоб уникнути зайвих юридичних проблем та фінансових санкцій.
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, у яких випадках можуть скасувати виплати ВПО у 2025 році.
Фото: з відкритих джерел