У Києві створили унікальний простір для реабілітації захисників – культурно-мистецький центр TYTANOVI. У ньому військові за допомогою творчості та спілкування повертаються до життя після важких поранень.

Як розповідає засновник реабілітаційного центру TYTANOVI Rehab В’ячеслав Запорожець, всі заняття для ветеранів – безкоштовні. Наразі у центр вже приходять відвідувачі, але повноцінно він запрацює наприкінці травня. Усього діятиме п’ять студій: музична, театральна, фотостудія, місце для подкастів та прямих ефірів, а також студія для арттерапії.

Читайте також: Настільний теніс, як шлях до відновлення: у Черкасах ветерани проходять спортивну реабілітацію

Мільйон – на мистецький хаб

В’ячеслав Запорожець згадує, що ідея створення простору виникла ще минулого року, коли TYTANOVI зібрали кошти на операції для 12 ветеранів. Після лікування залишився мільйон гривень, і кошти вирішили вкласти у створення мистецького хабу.

 «Перед цим до нас на реабілітацію приїхав складний пацієнт. Підходить ерготерапевтка Юлія, каже, що він не хоче займатися. Я підходжу до нього, питаю, як справи, ким він був. А він працював на дронах-розвідниках. А чим займався до війни? Каже – піаністом був. Я такий: «Ага». Дзвоню, щоб привезли синтезатор. Він бере його і починає грати – посміхається. Усе, так і пішло», – говорить засновник реабілітаційного центру TYTANOVI Rehab.

Щоб реалізувати ідею, потрібно було орендувати приміщення, зробити планування та металоконструкції. Наразі в центрі шукають донорів, щоб якісно завершити всі роботи.

Читайте також: На Черкащині відкрили простір для фізичного та психологічного відновлення ветеранів – подробиці

Ветеранське комюніті

Простір вже відвідує ветеран 14-го окремого полку Сил безпілотних систем Дмитро Савчук. Він воював на Донеччині, а під час ворожого артобстрілу на Лиманському напрямку отримав важке поранення.

«Ми поїхали вночі прикривати групи піхоти, але ворог вирахував наші позиції і завдав артудару. Кінцівки я втратив одразу. Були ще коліна, але, на жаль, їх теж ампутували через пошкодження. Я вже пройшов курс лікування, а наразі проходжу курс реабілітації і протезування», – розповідає Дмитро.

Він підкреслює, що важливою частиною відновлення для захисників є спілкування з побратимами.

«Круто, що є такий простір. Загалом, коли знаходишся не тільки поміж професійних реабілітологів та психологів, а й поміж ветеранського ком’юніті. Тому це чудова ініціатива», – вважає ветеран.

Також відвідує артпростір ветеран Данило Овчинніков. Він з 19 років захищав Україну в зоні АТО, а коли почалася повномасштабна війна – воював на Сумщині гранатометником. У Курській області Данило отримав важке поранення і втратив праву руку. Наразі він проходить реабілітацію в центрі TYTANOVI Rehab.

«В артпросторі мені подобається гра в шахи, і загалом цікаво. По-перше, ти проходиш реабілітацію. Не зациклюєшся на тому, що у тебе немає чогось і виходиш в люди. Граєш тут в шахи. Люди дивляться на тебе, а ти — на них», –говорить Данило.

Нагадаємо, ветеранів у Дніпрі запрошують на заняття з веслування.

Фото: з відкритих джерел