Одеська обласна державна адміністрація та французька агенція Expertise France підписали відповідний Меморандум про співпрацю та взаємодію у створенні п’яти центрів ментального здоров’я та відділень реабілітації для відновлення постраждалих від війни.
В Одеській області на базі комунальних закладів охорони здоров’я запрацюють п’ять центрів ментального здоровʼя та відділень реабілітацій. У цих закладах пацієнти, які постраждали внаслідок війни, зможуть отримати сучасні медичні послуги з фізичної реабілітації та відновлення ментального здоров’я.
Про це йдеться в меморандумі про взаєморозуміння та співпрацю підписаному між Одеською обласною державною адміністрацією та французькою агенцією Expertise France, інформує сайт МОЗ.
Взаємодія між сторонами сприятиме покращенню доступу пацієнтів до основних медичних послуг та зміцнюватиме систему охорони здоров'я для подолання наслідків повномасштабної війни. Сторони визначать обсяг та потреби в наданні підтримки для реалізації проєкту, налагодять координацію між органами влади різних рівнів, громадянським суспільством та місцевими волонтерами, надаватимуть технічну допомогу відповідно до спільних домовленостей. Крім того, запланована передача експертних знань, обладнання та матеріалів.
Для реалізації цих заходів Expertise France:
- закуповуватиме необхідні товари, обладнання, послуги та роботи і передаватиме право власності на них на умовах, викладених у цій Угоді;
- мобілізує систему технічної допомоги, що складається зі спеціалізованих експертів, для яких компанія здійснює процес укладання контрактів;
- залучить одну зі спеціалізованих або кілька компетентних неурядових організацій для надання підтримки в рамках грантового контракту.
Мережа Одеського госпітального округу налічує 38 закладів охорони здоров’я. Відповідно до вимог законодавства, у всіх кластерних та надкластерних медичних закладах мають бути створені відділення стаціонарної реабілітації.
Наразі в Україні триває розбудова системи реабілітації: модернізація відділень, облаштування безбарʼєрних просторів, постачання сучасного обладнання, навчання фахових мультидисциплінарних команд. Всі ці дії спрямовані на те, щоби кожен пацієнт мав безперешкодний доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги та міг якнайскоріше відновитись.