У випадках, коли Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відмовляє в оформленні відстрочки, рішення можна оскаржити в судовому порядку. За наявності законних підстав для цього суд може зобов’язати ТЦК видати документ.
Проте, чи можуть військовозобов’язаного мобілізувати, поки суд розглядає справу? На це питання відповів адвокат Микола Михальчук.
Читайте також: Штрафи від ТЦК - в яких випадках військовозобов'язаний може не платити
Чи зупиниться мобілізація
Правознавець зазначає, що на практиці ситуації можуть бути різними, проте у будь-якому разі процес оскарження відмови не зупиняє мобілізації.
«Особисто в мене не було таких проблем. Зазвичай, коли звертаєшся до суду з позовною заявою, ТЦК та СП не здійснює заходи щодо мобілізації таких клієнтів. Але це не означає, що ТЦК та СП не може в процесі розгляду судової справи спробувати мобілізувати військовозобов’язаного», - говорить адвокат.
Крім того, важливо пам’ятати, що оформити відстрочку може тільки той ТЦК та СП, у якому ви перебуваєте на обліку, а мобілізувати, поки ви не здійснили дану процедуру – будь-який.
Читайте також: "Обмежено придатні" на проходження ВЛК отримають додатковий час: відомі нові строки
Як діяти
Микола Михальчук радить разом з позовною заявою до суду подавати клопотання про забезпечення позовної заяви, у якому слід просити заборонити ТЦК та СП вживати заходів, які спрямовані на мобілізацію і переміщення військовозобов’язаного до навчального центру до моменту, поки суд не прийме остаточне рішення.
Проте, і це може не захистити військовозобов’язаного. По-перше, за словами адвоката, суди дуже рідко приймають такі ухвали.
«Аргументи суддів зводяться до того, що позивачем не доведено та документально не підтверджено обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача», - говорить адвокат.
По-друге, суд може заборонити мобілізовувати особу тільки конкретному ТЦК та СП, який відмовив в оформленні відстрочки.
Тому Микола Михальчук пропонує тим, хто перебуває у схожій ситуації, діяти так: «У випадку оскарження відмови в наданні відстрочки раджу завжди мати з собою повний пакет документів на відстрочку, щоб подати цю заяву у випадку спроби мобілізації - і тим самим виграти час, щоб разом з адвокатом розробити стратегію подальших дій».
Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, чи планується у 2025 році примусова мобілізація жінок.
Фото: з відкритих джерел