Проєкт Ріната Ахметова «Серце Азовсталі» направив п'ятьох оборонців Маріуполя на навчання до США, де вони стануть менторами з посттравматичного зростання для подальшого впровадження цього підходу в Україні.
Ініціатива реалізується спільно з американською ветеранською організацією Boulder Crest, яка є співавтором цього підходу.
Читайте також: "База для розвитку": оборонець Маріуполя Микола Сербін отримав власну квартиру від "Серця Азовсталі"
«Ми хочемо зробити посттравматичне зростання новою нормою і в Україні. Наші партнери у цьому проєкті - організація Boulder Crest. І зараз п'ятеро захисників Маріуполя їдуть на навчання, щоб отримати сертифікати тренерів безпосередньо в Штатах, побачити, як це працює. І після цього стати агентами впливу з просування посттравматичного зростання в Україні. Ми дуже сподіваємося на партнерство з Міністерством ветеранів, Міністерством оборони, з якими у нас дуже непогані стосунки. Але загалом ця ідея не прив'язана до конкретного міністерства, вона прив'язана до України в цілому. Посттравматичне зростання має стати новою нормою у роботі з травмою війни у чинних військових, ветеранів і навіть цивільних», - зазначила голова наглядової Ради «Серця Азовсталі» Наталія Ємченко.
Четверо захисників та захисниця, які поїдуть на навчання, самі пережили травму, пов'язану з тяжкими боями в Маріуполі та полоном. Однак, повернувшись на Батьківщину, вони обрали для себе шлях допомоги іншим. Усі вони вже мають або планують здобути психологічну освіту. А навчання в Сполучених Штатах дасть можливість підвищити кваліфікацію та стати сертифікованими менторами з посттравматичного зростання в Україні.
«Моя мотивація - допомогти моїм побратимам та посестрам, які будуть повертатися з полону, які будуть повертатися з фронту. Це новий рівень допомоги. І я хочу бути першим, хто пройде цей шлях, і тим самим я допоможу собі й допоможу тим, хто буде повертатися», - розповів оборонець Маріуполя Михайло Чапля.
Читайте також: "Смак свободи": захисник Олександр Дідур представив в США свій "Козацький медовик"
Після проходження навчання учасники програми зможуть вперше в Україні впровадити підходи посттравматичного зростання за принципом «рівний-рівному». Особливість програми, створеної Boulder Crest, в тому, що вона розроблена самими ветеранами.
«Цей курс склали самі ветерани на власному досвіді і склали цю програму саме так, щоб вона їм ефективно допомагала. І вони в нього вкладають використання травми як можливості для подальшого зростання, а не навпаки, падіння в прірву. Ми не кажемо про якийсь медичний протокол, а про мотивацію, про допомогу в форматі «рівний-рівному»», - зауважила директорка «Серця Азовсталі» Ксенія Сухова.
Вона додала, що після навчання деякі учасники доєднаються до «Серця Азовсталі» і стануть менторами в рамках програм проєкту. Також разом з оборонцями на навчання поїде психологиня Олена Бідованець, яка допомагатиме «Серцю Азовсталі» інтегрувати методику посттравматичного зростання в Україні.
Нагадаємо, захисник Маріуполя Іван Мацурський отримав ключі від власної квартири за програмою "Серце Азовсталі. Вдома".
Фото: з відкритих джерел