Цього року уряд запускає нову програму допомоги батькам, які збирають дітей до першого класу. Кожна така родина отримає по 5 тис. грн на підготовку до школи. Гроші можна буде витратити на одяг, взуття, канцелярське приладдя, книжки і все, що необхідно для навчання.

Про це розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону «Єдині новини». Вона зазначила, що нова ініціатива – лише частина майбутнього законопроєкту, який буде включати допомогу родинам, які виховують дітей на різніх етапах їхнього життя.

Читайте також: Ветерани мають право на компенсацію за навчання дітей – як отримати

«Ми намагаємося підтримати родини у військовий час, допомогти їм у вихованні дітей і зробити перший шкільний рік менш фінансово обтяжливим, адже прагнемо, щоб сім’ї з дітьми залишалися в Україні», - говорить Оксана Жолнович.

Отримати «Пакунок школяра» можна після того, як батьки запишуть дитину в перший клас. Проте допомога передбачена тільки для тих, хто розпочинає офлайн-навчання у школі, а не дистанційний формат освіти.

Міністерка соціальної політики розповіла про алгоритм надання допомоги. Після того, як дитину запишуть у школу, система передає дані до Пенсійного фонду. Тоді батькам у «Дію» приходить сповіщення про те, що вони можуть отримати таку виплату.

«Далі вони підтверджують заявкою через «Дію» те, що вони готові отримати кошти,  і на спеціальну віртуальну картку будуть зараховані гроші, - пояснила Оксана Жолнович. – Якщо у батьків не встановлено додаток «Дія», після зарахування до школи вони можуть звернутися у відділення Пенсійного фонду та написати відповідну заяву. Кошти також буть нараховані на спеціальний рахунок».

Читайте також: Які пільги діють для дітей учасників бойових дій – роз’яснення юриста

Придбати товари для дитини можна в офлайн та онлайн-магазинах. Головне – шоб вони мали відповідні коди, які свідчать про те, що магазин спеціалізується на дитячих товарах. Тож витратити гроші на інші цілі, навіть за бажання батьків, не вдасться.

Нагадаємо, звільнених військових хочуть долучити до викладання «Захисту України» у школах.

Фото: з відкритих джерел