Українська держава гарантує низку пільг та соціальних гарантій громадянам, які встали на її захист під час збройної агресії російської федерації. Зокрема, ветерани та ветеранки отримують більшу "стартову" пенсію, ніж люди цивільних професій.
Чи впливає на її розмір статус учасника бойових дій (УБД), пояснили в Пенсійному фонді України в Запорізькій області, передає veteran.com.ua.
Читайте також: Чи обмежать ветеранам пенсії в Україні – пояснення юристів
Як зазначається, ветеранам та ветеранкам зі статусом УБД дійсно призначається збільшена пенсія. Йдеться про наступні доплати, що нараховуються незалежно від виду пенсійного забезпечення:
- плюс 25% від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: у 2025 році цей показник складає 2 361 грн, а сума підвищення відповідно - 590,25 грн;
- цільова грошова допомога в розмірі 40 грн (на прожиття). Вона додається відповідно до ЗУ від 16.03.2004 № 1603 "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни".
"Загальний розмір пенсії для цієї категорії отримувачів з урахуванням усіх надбавок та підвищень має становити не менше, ніж 5 528 гривень, - звернули увагу в Пенсійному фонді. - Якщо її розмір нижчий, виплачується щомісячна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного рівня".
В якому віці учасники бойових дій можуть піти на пенсію
Ветерани та ветеранки зі статусом УБД мають право на дострокову пенсію за віком. Чоловіки можуть піти на відпочинок в 55 років (за наявності страхового стажу від 25 років), а жінки – в 50 (необхідний страховий стаж складає 20 років). При цьому розмір виплат залежатиме від набутого стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.
Читайте також: Ветерани-добровольці отримуватимуть військові пенсії – що відомо
Щоб оформити пенсію, учасникам бойових дій необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та надати оригінали документів:
• паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків;
• трудової книжки або документів про стаж (документи про проходження військової служби);
• довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) по грудень 2016 року (у разі відсутності даних про заробітну плату в Реєстрі застрахованих осіб);
• посвідчення УБД;
• довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
• фото (для видачі пенсійного посвідчення).
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що статус учасника бойових дій надаватимуть за вдосконаленою процедурою.
Фото: з відкритих джерел