Усі українці, як найкращу та найбажанішу новину сприймають кожне нове повідомлення про обміни полоненими на міждержавному рівні. Що ж наша держава гарантує тим, хто звільнився з полону: відпустка, виплати, медична, правова допомога, реабілітація.
Право на звільнення з військової служби
- Звільнені з полону військовослужбовці можуть звільнитися зі служби, згідно зі ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» зі змінами. Немає значення, коли саме військовослужбовця було звільнено з полону.
- Якщо військовослужбовець вирішить скористатися правом на звільнення, то він також може розраховувати на одноразову допомогу при звільненні. Вона становить 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби.
Залишаєшся у війську – додаткова відпустка
- Військовослужбовець, який повернувся з полону та бажає продовжувати службу, має право на 90 днів відпустки.
- Відпустка не поділяється на частини, під час неї продовжує нараховуватися грошове забезпечення.
- Відкликати з такої відпустки можуть лише за згодою військовослужбовця.
Грошові виплати від держави: одноразова та щорічна
- Звільнені з полону мають право на одноразову допомогу в 100 тисяч гривень. Це стосується як цивільних, так і військовослужбовців.
- Виплата щорічної фінансової допомоги для тих, хто був у полоні. Це 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в місцях несвободи.
- Як отримати? Потрібно встановити факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Встановлення здійснює спеціальна комісія при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
- Обов’язковий документ - довідка про перебування в полоні. Її можна отримати в Національному інформаційному бюро. Запит потрібно направити на електронну пошту бюро: info@nib.gov.ua
Правова допомога тим, хто пройшов полон
- Звільнені з полону громадяни мають право на правову допомогу.
- Первинна правова допомога (отримання юридичних консультацій, допомога у написанні заяв, скарг) надається всім, кого росія позбавила свободи.
- Вторинна правова допомога (складання документів, захист та представництво інтересів у судах тощо) надається тим, кому комісія при Мінреінтеграції встановить факт позбавлення цих осіб свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Інформує сайт АрміяInform.