Україна прагне створити найсильнішу в Європі систему реабілітації та продовжує над цим завданням комплексно працювати. Завдяки співпраці МОЗ та Світового банку в Ужгороді відкриється потужний реабілітаційний центр, що відповідатиме європейським стандартам.
«Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя»
Тривають підготовчі роботи для будівництва першого на Закарпатті реабілітаційного центру для військових. Будівництво медзакладу відбувається у межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). Буде здійснено реконструкцію Центру у відповідності з найновішими європейськими стандартами. Про це сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, інформує сайт МОЗ.
Якісна реабілітаційна допомога
"Наша мета – забезпечити належні умови для якісної реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я. Зокрема і для військових, щоб допомогти їм відновитися та повернутися до активного життя. Поява сучасного реабілітаційного центру в Ужгороді є надзвичайно важливою як для регіону, так і для країни загалом. Завдяки розвитку спеціалізованих центрів ми зможемо надати необхідну реабілітаційну допомогу ще більшій кількості українських воїнів", - стверджує Міністр охорони здоров'я України.
Реалізація цього проєкту відбудеться на території колишнього пологового будинку та передбачає реновацію будівлі та благоустрій прилеглої території під реабілітаційний центр. «4.5.0. Recovery Center» має площу понад вісім тисяч квадратних метрів. У межах проєкту планується суттєве оновлення приміщень, облаштування чотирьох палат інтенсивної терапії, розміщення близько ста стаціонарних ліжок. Простір нового Центру проєктували з урахуванням усіх необхідних умов інклюзивності та доступності.
Які медичні послуги надаватимуть
У закладі здійснюватимуть реабілітацію пацієнтів зі спінальними травмами, травмами головного мозку, опіковими ушкодженнями, з протезуваннями тощо. Ліжковий фонд майбутнього центру становитиме 100 ліжкомісць, з урахуванням й амбулаторних відвідувачів, заклад зможе приймати одночасно до 500 пацієнтів. Орієнтовна вартість робіт, у рамах HEAL Ukraine, становитиме 10 мільйонів доларів США.
Простір майбутнього реабілітаційного центру проєктували з урахуванням усіх необхідних умов інклюзивності, доступності та безбар’єрності: з широкими дверними проходами й коридорами, згладженими кутами і доступом до санвузлів у палатах для пацієнтів на колісних кріслах.