Новий потужний реабілітаційний центр для захисників з європейським ефективним обладнанням, новими методиками та професійними фахівцями, що відкрився на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України, зможе прийняти понад 1000 пацієнтів на рік.
Реабілітаційний центр створили на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Простір обладнаний усім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок, інформує Рубрика.
Інвалідизація внаслідок бойових дій в Україні зростає
За даними благодійної організації Houp Foundation, через війну серйозні поранення дістали 200 тисяч людей, а ампутації потребують близько 10%. Україна має безпрецедентну кількість людей з інвалідністю внаслідок тяжких поранень, і ця цифра зростає з кожним днем.
Відкриття РеабіЦентру
Відкриття РеабіЦентру – реабілітаційного центру для важкопоранених, створеного на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України у Києві – стало нагальною потребою часу. В сучасному просторі площею понад 500 м², обладнаному всім необхідним для діагностики та реабілітації пацієнтів з важкими поліструктурними травмами кінцівок, зможуть отримати допомогу понад 1000 військових на рік.
"Важливо, щоб наші воїни з поверненням могли відновити звичне життя – навіть якщо отримали важкі травми, захищаючи країну", – зазначив Олесь Довгий, автор ініціативи РеабіЦентр.
До реалізації проєкту долучився БФ Solidarity, який надав будівельні матеріали на загальну суму 3,9 млн гривень.
"Команда Solidarity й надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб кожен поранений українець мав доступ до якісної реабілітації від кваліфікованих фахівців", – говорить Матьйо-Марі Арден, голова БФ Solidarity.
РеабіЦентр – високотехнологічне обладнання та унікальні методики
Обладнання, що використовується в закладі, унікальне для України. Тут встановлений апарат, який дозволяє в ігровій формі відточувати функції, необхідні пацієнту. Обладнання зберігає інформацію про кожного пацієнта, проводить діагностику кожного суглоба в інтерактивному режимі, а після цього автоматично видає план лікування. І дозволяє побачити аналіз руху пацієнта в ігровій формі.
РеабіЦентр отримав обладнання в межах спільного проєкту Світового банку та МОЗ України HEAL Ukraine:
- Система для підвісної терапії Levitas Pro.
- Тренажер для активної реабілітації Mini Tensor.
- Реабілітаційна бігова доріжка.
- Рухома нестабільна платформа Imoove 600.
- Система для активної реабілітації Luna.
- Реабілітаційний велосипед 7.0U.
- Система аналізу ходи А7.
- Апарати для пасивної розробки суглобів нижніх кінцівок, плечового суглоба, ліктьового суглоба та променево-зап'ясткового суглоба.
- Ізокінетичні системи для активної та пасивної розробки рухів у верхніх та нижніх кінцівках А7 та A8.
- Роботизована інтелектуальна система зі зворотним звʼязком для реабілітації верхніх кінцівок А2-2.
- Багатофункціональний стіл для розробки дрібної моторики рук (ерготерапії).
Костянтин Гуменюк, головний хірург ЗСУ, полковник медичної служби говорить: "Чим раніше пораненим військовослужбовцям надається високоспеціалізована допомога та якісна реабілітація, тим кращою буде якість їхнього життя. У разі повноцінної реабілітації військовослужбовець зможе повернутися до лав ЗСУ, поповнить бойові бригади. Буде тим досвідченим бійцем, який мотивуватиме інших виконувати всі бойові завдання. Задача реабілітації надзвичайно важлива".