У Збройних силах України запроваджують електронну первинну медичну картку, яка замінить застарілу паперову "форму 100", та стане основою реєстру бойових травм та доказової бази для протоколів лікування у країнах НАТО.

Рішення про затвердження форми електронної Первинної медичної картки ухвалено наказом Міноборони України № 879. Ведення форми здійснюватиметься в електронному вигляді в інформаційно-комунікаційній системі "Медична інформаційна система Збройних сил України”, повідомляє сайт Міноборони

Оборонне відомство  запускає в роботу електронну первинну медичну картку для військовослужбовців замість паперової "форми 100". Система має забезпечити оперативність та якість реєстрування бойових травм.  Саме догоспітальний етап ведення облікової документації потребував вдосконалення, оскільки це найкритичніший та найвідповідальніший відтинок часу після отримання військовослужбовцем поранення чи контузії.

"Це важливий крок, завдяки якому створюється можливість для збору і аналізу медичних даних, на основі яких прийматимуться рішення про удосконалення надання медичної допомоги на догоспітальному етапі", – прокоментував державний секретар Міноборони Нікіта Нікітенко, пише УНН

Реалізація наказу № 879 забезпечить формування реєстру бойових травм, на даних такого реєстру формується доказова база для протоколів лікування у країнах НАТО.

Міністр оборони України Рустем Умєров зобов’язав забезпечити впровадження електронної Первинної медичної картки протягом трьох місяців з дня набрання наказом чинності. У цей же строк має бути забезпечена технічна можливість ведення цієї картки з використанням Медичної інформаційної системи ЗСУ.

Первинна медична картка (до цього паперова, тепер - електронна) необхідна у 2 випадках:

  • Для проведення службового розслідування за фактом поранення і отримання довідки про обставини поранення. Така довідка необхідна для проходження ВЛК, МСЕК, для отримання додаткової винагороди в 100 000 грн, а також вона впливає на розмір виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.
  • У разі, якщо у в/ч не знали про лікування пораненого і помилково записали СЗЧ, первинна медична карта та інші медичні документи (виписний епікриз) з медзакладу, сприятимуть проясненню ситуації.

У первинній медичній картці зазначають:

  • особисті дані бійця;
  • найменування підрозділу, до якого той належить;
  • вид поранення;
  • факт, що поранення отримане під час бойових дій;
  • час  надходження до стабілізаційного пункту;
  • яку допомогу було вже надано на етапі евакуації.

За можливості важливо перевірити правильність написання прізвища, імені та по батькові, а також номеру військової частини.