Перший рік роботи ГО «Серце Азовсталі» та платформи підтримки психоемоційного стану Healthy Mind підтвердив ефективність методів.

Громадська організація працює з різними категоріями людей: оборонці Маріуполя, родини полонених, загиблих військових та зниклих безвісти. Систематизація інформації про їхній психологічний стан і проблеми вручну потребує значного людського ресурсу. Водночас з кожним обміном полонених кількість захисників та захисниць, яким необхідна підтримка, збільшується.

Читайте також: Метінвест започаткував нову програму відновлення для ветеранів-співробітників

Надаючи психологічну допомогу сотням людей, виникла потреба в оперативній та якісній діагностиці, що дає можливість сконцентруватися на розв’язанні проблем. Окрім того, серед військових існує певний скепсис щодо роботи з психологами. Тому поява платформи, яка діагностує психологічний стан без залучення спеціаліста, дозволила отримувати правдивіші результати. Благоотримувачі проходять тести наодинці із собою і дають чесні відповіді на питання.

Проєкт “Серце Азовсталі” обрав цифрове рішення Healthy Mind для комплексної діагностики психічного здоров'я завдяки наступним перевагам:

· Оптимізація процесів та ресурсів. Повністю автоматизований процес вимірювання стану, надання рекомендацій та відстеження динаміки дозволяє максимально ефективно використовувати людські та фінансові ресурси. Це також допомагає оцінити результативність застосованих методів.

· Методики, адаптовані згідно з міжнародними стандартами. Рішення визначає рівень ментального здоров'я за 40+ шкалами (тривога, депресія, ПТСР, соціальне функціонування, психосоматичний стан тощо) та відстежує динаміку змін до і після терапії.

· Високоточна діагностика. Healthy Mind виявляє понад 95% поширених психоемоційних станів (згідно з DSM-5, серед тих розладів, що можливо виміряти самозвітом). І за 8 хвилин в середньому створює повну картину стану кожного учасника.

· Персоналізований підхід. Платформа надає індивідуальний шлях проходження і вимірює не лише рівень ментального здоров'я, а й надає персоналізовані рекомендації користувачам. Вона служить інструментом для подальшого постійного користування.

Головна мета: надати спеціалістам громадської організації сучасний інструмент для оцінки психологічного стану людей та допомогти у виборі найкращих методів підтримки для кожної людини.

Читайте також: Ветеран ГЗК Метінвесту Ігор Мельниченко: "Маєте робити так, щоб хлопцям там стало трохи легше"

Спільнота "Серце Азовсталі" вже об'єднала понад 7 000 оборонців Маріуполя та членів їхніх родин, а такий підхід значно покращує стратегію роботи з психічним здоров'ям українців. Вся система працює автоматично: від відстеження стану до детальної аналітики, яку бачать спеціалісти проєкту. Завдяки отриманим даним можна точніше визначати потреби різних груп ще на старті ініціатив і надавати їм цільову допомогу – це дозволяє охопити більше людей якісною підтримкою.

Протягом року доступ до цифрового рішення Healthy Mind отримали працівники ГО та учасники програм реабілітації. Інструмент активно використовували психологи в різних форматах роботи: під час індивідуальних консультацій, групових терапевтичних сесій, реабілітаційних кемпів та ретритів.

«Робота з Healthy Mind дозволяє робити наші програми психологічної реабілітації гнучкішими. У форматах, які передбачають групову роботу, ми проводимо попередній скринінг учасників. Він дозволяє виявити специфічні проблеми кожної окремої групи й адаптувати програму реабілітації під їхні потреби. Завдяки цьому на виході ми отримуємо кращі результати. Те, що ми маємо можливість у зручний спосіб отримувати аналітику щодо динаміки та прогресу наших оборонців та родин, дає змогу робити нашу підтримку ще ефективнішою», – коментує директорка ГО «Серце Азовсталі» Ксенія Сухова.

Читайте також: Вступ до університету за державним ваучером: які спеціальності доступні в Метінвест Політехніці

«Ми розширюємо масштаб партнерства з проєктом. Healthy Mind додається в екосистему загального чекапу здоровʼя для всіх підопічних “Серця Азовсталі”, оскільки ментальне та фізичне здоров'я тісно пов'язані між собою. Це дозволить не лише проводити разову діагностику, але й дасть можливість кожній людині самостійно відстежувати зміни у своєму психічному стані після завершення програм підтримки», – додає СЕО Healthy Mind Максим Рабінович.

Сотні проведених діагностик – це не просто цифри, а реальні кроки до ефективної та персоналізованої допомоги тим, хто її потребує.

Нагадаємо, ветеранів запрошують на пригодницьку терапію в Карпатах в рамках проєкту "Компас Героя".

Фото: Серце Азовсталі