Український Парламент вчора, 15 квітня, ухвалив у другому читанні закон, яким вносяться зміни до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо призначення одноразової грошової допомоги. Документом виплати родинам загиблих добровольців прирівнюються до аналогічної грошової допомоги близьким полеглих військовослужбовців.
Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.
Читайте також: Заповіт військового - особисте розпорядження, що регулює виплати родині
Які зміни передбачає закон
Згідно з текстом документа, родини цивільних осіб, які загинули, беручи участь у бойових діях для забезпечення захисту України, отримуватимуть виплати в такому самому розмірі, як і сім’ї полеглих військових. Тобто, близьким добровольців, які віддали життя за Батьківщину, нараховуватимуть 15 мільйонів гривень одноразової грошової допомоги.
До прийняття закону такі виплати складали лише два мільйони гривень. Зважаючи на це, родинам, яким вже була виплачена допомога в меншому розмірі, здійснять доплату з урахуванням отриманої суми. Таким чином держава прагне до справедливого визнання внеску добровольців, які разом із ЗСУ та іншими військовими формуваннями і правоохоронцями брали участь у відсічі збройної агресії російської федерації.
"Жодна сума не поверне найдорожчих, але ми зобов’язані робити все можливе, щоб родини загиблих добровольців відчували, що держава пам’ятає і цінує їх внесок. Тож цей закон — це не лише про виплати, це про шану і вдячність тим, хто з першого дня став на захист країни", — зазначила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Крім того, законом визначено підставу для надання родинам загиблих добровольців офіційного статусу членів сім’ї захисника чи захисниці. Йдеться про спеціальну довідку про безпосередню участь у заходах оборони – документ видаватиме командир відповідного підрозділу Сил оборони.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, на які виплати може розраховувати родина безвісти зниклого військовослужбовця.
Фото: з відкритих джерел