Очікують підписання Президентом зміни до чинного законодавства, згідно з якими військовослужбовцям буде дозволено поєднувати службу у війську та навчання у вищому навчальному закладі.
Контрактники та призовники 18–24 років зможуть здобувати вищу освіту, не перериваючи службу
Військовослужбовці ЗСУ, які приєднуються до армії через центри рекрутингу, отримують широкий доступ до освітніх можливостей. Військова служба відкриває шлях до здобуття вищої освіти, професійної підготовки, вивчення іноземних мов та навчання в країнах НАТО.
Молоді українські захисники зможуть паралельно навчатись у вишах і служити в Збройних силах України, отримавши дозвіл від командира, інформує 24Канал.
Міністерство оборони розробило зміни до Положення про проходження військової служби, які вже схвалив Кабінет Міністрів та очікують на підпис Президента. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Проєкт "Контракт 18–24" дозволяє військовослужбовцям розвивати професійні навички та готуватися до майбутньої кар'єри.
Як військовослужбовцю отримати дозвіл на навчання у виші
- Щоб мати змогу поєднувати службу і навчання, треба отримати дозвіл від командира з'єднання або вищого командування.
- Рішення оформлюють наказом у межах військової частини.
- Це особливо важливо для тих, хто підписує контракт за проєктом "Контракт 18–24". Такі військовослужбовці отримають можливість не лише служити, а й навчатися, розвивати професійні навички та готуватися до майбутньої кар'єри.
На службу – через центри рекрутингу
Центри рекрутингу допомагають отримати вичерпну інформацію про військові вакансії, соціальні гарантії та можливості, які відкриває контрактна служба. Однією з таких можливостей є освіта. Військова служба дозволяє здобути вищу освіту, отримати професійну військову підготовку, вивчити іноземну мову, пройти навчання в країнах НАТО, а також професійно розвиватися, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації.
На сьогодні українські військові, які вступають на службу через центри рекрутингу, мають такі освітні права та можливості:
- обирати військову професію та розвивати кар’єру з урахуванням особистих побажань;
- вступати до закладів передвищої та вищої військової освіти, отримуючи ступінь бакалавра та тактичний рівень військової освіти;
- навчатися у військових навчальних закладах та підрозділах вишів за спорідненими з цивільними спеціальностями (без відриву від служби) після підписання другого контракту;
- безкоштовно вивчати іноземні мови за потреби;
- отримувати пріоритетне направлення на навчання до навчальних центрів та вищих навчальних закладів держав-членів НАТО;
- мати право на професійну адаптацію після звільнення з військової служби;
- проходити підготовчі програми, курси підвищення кваліфікації та професійного рівня для опанування нових військових спеціальностей за рішенням командира.