В Івано-Франківську створили ще один простір для надання допомоги захисникам та їхнім рідним. Центр «Ветеран Про» запрацював у приміщенні обласної військової адміністрації. Там учасники бойових дій можуть отримати юридичну та психологічну допомогу, професійні і сімейні консультації, а також фінансову підтримку.

Як розповідає голова Івано-Франківської ОВА Світлана Оніщук, ветерани вже можуть звертатися в новий центр, але згодом проєкт отримає своє продовження.

Читайте також: Навчання, спорт і психологічна допомога - у Кропивницькому відкрили Центр ветеранського розвитку

Ремонт приміщень і масштабні плани

Так, наразі у хабі облаштували зал для обслуговування клієнтів з окремим куточком для дітей, адміністративне приміщення, зону для психологічних консультацій та конференц-зал. У всіх цих кабінетах проведено ремонт. Центр створили за фінансової підтримки Польщі та Канади - Генеральне консульство Польщі у Львові виділило понад 28 тисяч євро, а канадські партнери надали 33 тис. євро.

Крім того, у 2025 році роботи продовжаться.

«Ми хочемо, щоб у центрі вже почали комунікувати з ветеранами, надавати необхідні послуги, працювати, але це тільки початок. Ми продовжимо шукати можливості», - говорить Світлана Оніщук.

Зокрема, у планах - будівництво реабілітаційного центру на 250 стаціонарних місць, у якому захисники зможуть відновлювати фізичне та психологічне здоров’я. Також у хабі вже отримали грант від США на ремонт прилеглих приміщень для Управління з питань ветеранської політики.

Читайте також: У Житомирі відкрили кімнату терапії для захисників та їхніх родин – подробиці

Адаптувати ветеранів до цивільного життя

Івано-франківські ветерани вважають, що наявність таких просторів суттєво полегшує життя захисників, і вони мають бути в усіх куточках країни.

Ветеран Юрій Гапончук підкреслює, що найголовніше завдання зараз – адаптувати учасників бойових дій до цивільного життя та допомогти їм знайти своє місце у суспільстві.

«Ми маємо розуміти, що є ветерани, які до служби, до отримання поранення, мали власну справу або роботу і більш адаптовані до цивільного життя, але крім того, є значна кількість військових, які, окрім служби, нічим не займалися. Таким категоріям критично важливо надавати супровід», - говорить Юрій Гапончук.

Нагадаємо, на Рівненщині запрацював новий простір для фізичного відновлення ветеранів.

Фото: з відкритих джерел