У Львові відбувся Всеукраїнський турнір «Ігри Незламних», який об’єднав учасників бойових дій, ветеранів та військових, які отримали поранення на фронті. Протягом кількох днів сотні учасників з усієї країни змагалися у різних дисциплінах, підтримували одне одного та доводили: життя після травми не закінчується.
Як розповідає Служба інформації та комунікації 45 полку імені Олександра Красіцького Національної гвардії України, змагання проводились у восьми дисциплінах. Це пауерліфтинг, легка атлетика, арм-реслінг, веслування на тренажерах, настільний теніс, плавання, волейбол сидячи та стрільба з лука.
Читайте також: Унікальний простір для відновлення: у Києві пройшли Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних
Реалізувати себе в професійному спорті
Керівниця відділу спорту військових управління спорту Львівської міської ради Орися Дем’янюк розповіла: «Такий захід з поділом та з категоризацією учасників проведено вперше. Мета цих змагань – показати хлопцям, що життя продовжується, що вони можуть знайти себе та реалізувати в професійному спорті. І звісно – об’єднати людей, щоб вони разом поспілкувались, поділились емоціями, зустрілись з побратимами».
Участь у заході взяли військовослужбовці і ветерани з різних підрозділів Сил оборони України. Один з них – переможець з жиму штанги, нацгвардієць Семен Піцун. Захисник розповів, що вже другий рік займається адаптивним спортом і поєднує службу з тренуваннями.
«В мене була мінно-вибухова травма, акубаротравма під час виконання бойового завдання на Мар’їнському напрямку. Наразі я діючий військовослужбовець, тому на першому місці – захист України, а тоді спорт, проте вдається поєднувати», – розповів військовий.
Читайте також: Українські ветерани з ампутаціями вирушили на Еверест, щоб зібрати кошти для центру Unbroken
Єдність та підтримка
Ще один учасник – ветеран Сергій Тітаренко підкреслив, що такі спортивні події – це не тільки конкуренція з іншими, а й надихаючі зустрічі з побратимами, відчуття єдності і шанс знайти нових однодумців.
«Це дуже класна тема для об’єднання. Тут багато зустрічей з людьми, яких давно не бачив. Такий захід – саме про спільноту і для мене це найдорожче», – зазначив чоловік.
Тренери, які займаються з учасниками бойових дій, розповідають, що, незважаючи на травми, кожен може знайти активність, яка буде приносити йому задоволення. Наразі, за їх словами, ветерани все частіше цікавляться адаптивною стрільбою з лука.
«Багатьом це нагадує стрільбу з гвинтівки. Насправді, адаптивна стрільба з лука відкрита для всіх, тому ми бачимо такий приріст ветеранів у нашій спільноті», – розповіла тренерка Тетяна Ящишин.
Всеукраїнський турнір «Ігри Незламних» вкотре довів, що українські захисники і захисниці непереможні, незламні і мають силу духу, незважаючи на будь-які виклики.
Нагадаємо, також в Україні стартували "Ігри Ветеранів" - 2025. У них беруть участь ветерани та чинні військовослужбовці.
Фото: Служба інформації та комунікації 45 полку імені Олександра Красіцького Національної Гвардії України