Група Метінвест підтримує інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн. Про це повідомили представники Групи на бізнес-форумі "Італія підтримує "Зроблено в Україні", що пройшов 20 листопада в Римі.
Групи Метінвест та ДТЕК стали партнерами заходу, організованого Міністерством економіки України за сприяння Міністерства підприємств і виробництва Італії. На форумі йшлося про стан справ у металургії, енергетиці та галузі відновлюваних джерел енергії, оборонних технологіях, аграрній і машинобудівній промисловості.
Читайте також: Метінвест — серед 50 найкращих роботодавців України та лідер двох номінацій у металургійній галузі
Зокрема, ДТЕК обговорив міжнародну співпрацю щодо посилення енергетичної безпеки обох країн, а також перегляд двосторонніх угод, які могли б оптимізувати спільні енергетичні проєкти. Водночас Мінекономіки України отримало підтвердження зобов’язань Італії спільно з ЄБРР виділити 200 млн євро для найбільшої гідрогенерувальної компанії України "Укргідроенерго".
Представники "Метінвесту" взяли участь у панелі "Металургія та критичні матеріали". Крім них, до обговорення долучилися представники італійського та українського урядів, а також бізнесів обох країн.
Зокрема, перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що металургія є однією з галузей, які єднають дві країни.
"Металургія динамічно розвивалася до повномасштабного вторгнення, і чи не найбільше впливала на економіку України, забезпечуючи приблизно 5,4% ВВП країни. Війна серйозно вдарила по виробництву сталі, однак відданість і рішучість українських металургів сприяють поступовому відновленню виробництва й збільшенню експорту продукції. Україна має потенціал замістити російський метал на ринку ЄС і в такий спосіб зміцнити європейську стратегічну автономію. У співпраці з італійськими виробниками обладнання для зеленої металургії ми маємо модернізувати і відновити українські підприємства за новими технологічними стандартами", – сказала вона.
Читайте також: "Сталевий фронт" із Силами оборони посилює захист морських кордонів України та готує нове покоління шкіперів
Комерційний директор Групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко відзначив, що компанія продовжує підтримувати виробництво, попри російську агресію проти України.
"Метінвест" прагне очолити перехід Європи до виробництва зеленої сталі. Нашими основними ініціативами є плани з модернізації обладнання Північного ГЗК для підвищення якості та продуктивності, а також будівництво виробництва DRI/HBI із загальною потужністю 7,5 млн тонн на рік, яке згодом перейде з природного газу на водень у межах нашого зобов’язання щодо декарбонізації. Ми плануємо інвестувати в низьковуглецеве, екологічне виробництво в Україні та Європі. Хочемо за допомогою інтеграції української металургії в європейську побудувати надійний сталевий міст між економіками України і ЄС", — сказав він.
За словами Дмитра Ніколаєнка, ці ініціативи спрямовані на виробництво 6,8 млн тонн зеленої сталі щороку, що зробить Метінвест основним гравцем на ринку сталого металургійного виробництва Європи й дасть змогу завантажити на 100% українські ГЗК Групи в Кривому Розі, створивши робочі місця.
Генеральний директор Metinvest Adria Лука Вілла у своїй промові згадав про історичні зв’язки "Метінвесту" з ринком Італії.
"Будівництво нового заводу Метінвесту в Пйомбіно гарантує майбутнє. Метінвест здатен контролювати весь ланцюжок створення вартості сталі — від видобутку в Україні до перероблення. Тож завод закуповуватиме брухт на вільному ринку лише для третини своїх потреб. Будівництво заводу створить нові можливості для працевлаштування в обох країнах, стимулюватиме співпрацю з освітніми платформами для підготовки нових поколінь працівників і забезпечить екологічно чисте виробництво з мінімальними викидами", — зазначив він.
Читайте також: HR Wisdom Summit - визначено п’ятірку найбільших роботодавців України за найкращу програму з адаптації ветеранів
Нагадаємо, 20 листопада Група Метінвест і Міністерство підприємств і виробництва Італії підписали історичну декларацію щодо сприяння промисловому відродженню міста Пйомбіно через будівництво великого заводу з виробництва зеленої сталі потужністю 2,7 млн тонн на рік. Проєкт буде профінансовано з залученням коштів кредитних європейських фінансових інституцій.
Фото: "Метінвест"