Перший громадський простір у форматі Центру життєстійкості запрацював у  Дарницькому районі Києва. Його двері відкрилися зусиллями ВПО з тимчасово окупованих територій Луганської області - Нижньодуванської громади. Проєкти життєстійкості Мінсоцполітики є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Центр життєстійкості для  4 тисяч ВПО

Соціальні менеджери, психологи та фахівці соціальної роботи надаватимуть тут  безкоштовну психосоціальну підтримку, соціальні послуги та консультації для понад чотирьох тисяч жителів громади, які вимушено переїхали до столиці через війну. Центр життєстійкості став результатом співпраці Міністерства соціальної політики, місцевої влади, Нижньодуванської військової адміністрації та благодійного фонду «Карітас-Київ».

З 31 березня Центр приймає громадян за адресою: м. Київ, вул. Здолбунівська, 3-А, інформує сайт Міністерства соціальної політики України

Зберегти внутрішню силу та згуртованість

“Під час війни підтримка людей має бути не просто декларацією, а дією. Ми бачимо, як громади об’єднуються навколо спільної мети – зберегти внутрішню силу та згуртованість. Центри життєстійкості – це не про стіни, це про серце громади. Ми вдячні партнерам та кожному, хто робить такі місця можливими, особливо для тих, хто втратив дім, але не втратив себе,” — наголосила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Символ проєкту – взаємодія: долучилось ще 6 громад

“Коли ми дізналися про створення Центрів життєстійкості, зрозуміли, що хочемо бути частиною цієї справи. Для нас символ цього проєкту — взаємодія. Бо саме вона лежить в основі змін. Ми раді бути надійною опорою для українців і українок у цьому процесі”, — зазначив отець Роман Сиротич, директор БФ “Карітас-Київ”.

Зазначимо, що Нижньодуванська громада першою серед релокованих громад Луганщини за власні кошти відремонтувала приміщення, облаштувала простір для індивідуальної та групової роботи, дитячі кімнати та зони для первинного консультування. Також до експериментального проєкту Міністерства соціальної політики приєдналися ще шість  громад Луганщини – Біловодська, Гірська, Білокуракинська, Лисичанська, Марківська та Кремінська. Невдовзі вони також відкриють свої Центри життєстійкості.

Центри життєстійкості – відновлення внутрішнього ресурсу

Центри життєстійкості — це безбар’єрні простори, де кожен українець може відвідати групи взаємодопомоги або тренінги з подолання життєвих труднощів, отримати сімейну чи індивідуальну консультацію з психологом, соціальну підтримку. У столиці та по всій країні ці осередки допомагають українцям відновлювати внутрішній ресурс, справлятися зі стресом та адаптуватися до нових обставин.

Частина програми ментального здоров’я «Ти як?»

Проєкти життєстійкості Міністерства соціальної політики України є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Центри життєстійкості працюють у понад 250 громадах по всій Україні, забезпечуючи доступ до психосоціальної підтримки, розвитку навичок самодопомоги та соціальних послуг. У 2024 році Уряд України ухвалив рішення про розширення цієї мережі, зокрема - для підтримки релокованих громад з тимчасово окупованих територій.