Близько третини бійців, які отримали мінно-вибухові травми, стикаються із погіршенням зору. Пацієнти скаржаться на те, що в очах двоїться, з’являється біль та «пісок». Цей стан посилює посттравматичний синдром, проте медикаментозного лікування таких порушень не існує.

Про це розповідають спеціалісти Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, що знаходиться у Харкові. Там зазначають, що рішенням може стати унікальна зорова реабілітація, яку розробили лікарі у США. Місяць тому її запровадили в харківському шпиталі, щоб допомогти пораненим військовим відновитися після травм. Послуги захисникам надають безкоштовно.

Читайте також: На Дніпропетровщині запрацює сучасний реабілітаційний центр – яка допомога надаватиметься

Щоб запустити програму, фахівці з Харкова навчалися в американської професорки оптометрії Крістіни Ракочі, яка приїздила до Львова. Наразі з військовими працюють фізичні реабілітологи разом з офтальмологами-оптометристами.


«За різними науковими джерелами, від 15 до 35% вибухових травм ускладнюються зоровими порушеннями. І в Україні дуже довгий час взагалі не існувало напрямку реабілітації зорових порушень внаслідок вибухової травми. Вона існувала в Штатах у комплексі мультисенсорної реабілітації. Тепер, після того, як наша команда пройшла навчання і привезла ці знання сюди, ми маємо напрямок зорової реабілітації і у Харкові. У наших пацієнтів за цей місяць роботи вже є перші успіхи», – розповів невролог, очільник команди реабілітологів Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Іван Дарій.

Лікарі зазначають, що зорова реабілітація вкрай важлива для відновлення пацієнтів, адже порушення зору після мінно-вибухових травм створює  додаткове навантаження на мозок людини.

Читайте також: Військовим стане простіше отримати високофункціональний протез – Кабмін ухвалив зміни

«Через це виникають головні болі, загострюється ПТСР, вестибулярні порушення. Мозок витрачає десь близько 20% енергії на те, щоби зрозуміти положення в просторі, дистанцію, об'єм предмета», – пояснює фізичний терапевт Кирило Євтушенко.

Нагадаємо, ветерани можуть безкоштовно лікувати депресію.

Фото: Військово-медичний клінічний центр Північного регіону