Незабаром у мобільному застосунку "Резерв +" з’явиться можливість оформити відстрочку від мобілізації для ще двох категорій  українців. Запуск нового сервісу запланований вже на травень поточного року.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, передає veteran.com.ua.

Читайте також: Частину студентів можуть позбавити відстрочок від мобілізації – Кабмін вніс законопроєкт

Хто отримає можливість оформити відстрочку онлайн

Як зазначила Катерина Черногоренко, станом на сьогодні мобільним застосунком "Резерв +" користуються близько чотирьох мільйонів людей. І приблизно кожна третя відстрочка від мобілізації оформлюється в дистанційному режимі –  через нього. Це значно полегшує життя військовозобов’язаних, економить їхній час та зусилля. Адже оформити документ можна просто з дому, не відвідуючи ТЦК та СП (Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).

"Історія Богдана, студента з відстрочкою, доводить, що держава і громадяни можуть поважати одне одного. Раніше він мав обов’язково приїхати до ТЦК, відстояти чергу та зібрати купу папірців. Завдяки "Резерв +"він може отримати відстрочку у пару кліків", - навела приклад вона.

За словами заступниці міністра, у травні перелік військовозобовязаних, які зможуть оформити відстрочку через мобільний застосунок, буде розширено. До нього додадуть ще дві категорії людей:

- тих, хто має тимчасову непрацездатність (на строк від шести до 12 місяців);

- тих, хто має чоловіка або дружину, які проходять військову службу, та дитину до 18 років.

Які види відстрочок вже доступні в "Резерв +"

Можливість оформити відстрочку від мобілізації через мобільний застосунок запустили восени 2024 року. Наразі сервіс доступний таким категоріям чоловіків:

- тим, хто має інвалідність (незалежно від групи та того, чи отримують вони пенсійні виплати);

- багатодітним батькам (тим, хто має трьох та більше дітей віком до 18 років). Однак у застосунку оформити відстрочку можна лише в тому випадку, якщо діти є рідними та мають одну спільну мати, з якою чоловік перебуває  в офіційному шлюбі. Ще одна умова – діти зареєстровані за українським законодавством та мають відповідні свідоцтва про народження. В іншому випадку відстрочку зможуть оформити лише у паперовому вигляді – в ТЦК та СП;

- здобувачам освіти. Її нададуть онлайн за умови, що у чоловіка немає проблем з довідкою ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти),  і в ній зазначено, що умова послідовності здобуття освіти не порушена.

Читайте також: Відстрочка не відображається в "Резерв+" — як діяти людям з інвалідністю

В інших випадках військовозобов’язані, які мають право на відстрочку, можуть оформити її у паперовому вигляді у ТЦК та СП. Для цього туди треба з’явитися із заявою та документами, які підтверджують підстави для відстрочки від мобілізації.

Додамо, що в Україні розглядають питання щодо додання нової категорії військовозобов’язаних чоловіків, які матимуть право на відстрочку. Йдеться про педагогічних працівників державних та комунальних закладів позашкільної освіти.

Вони матимуть право на відстрочку, якщо станом на 1 січня 2025 року працювали та продовжують працювати за основним місцем роботи у закладах позашкільної освіти, що організовують роботу за мистецьким, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, спортивним та військово-патріотичним напрямами. Крім того, працівники повинні мати навантаження не менше ніж 0,75 ставки.

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України №560 передбачено автоматичне продовження відстрочки від мобілізації, однак на даний момент ця норма не працює на практиці, і військовозобов’язані змушені звертатися до ТЦК. Детальніше про це раніше розповідав veteran.com.ua.

Фото: з відкритих джерел