В Україні почали застосовувати додаткові санкції до тих військовозобов’язаних, які порушили правила військового обліку, законодавство про оборону та правила мобілізації.

Українцям блокують рахунки за ухилення від мобілізації

В Україні за порушення мобілізаційних правил заблокували банківські рахунки 26-ти тисяч громадян. Про це повідомили у Міністерстві юстиції України, інформує РБК-Україна

У випадках, якщо військовозобов'язаний не сплачує штрафи за ухилення від мобілізації, справу передають до суду. Тож банківські рахунки можуть заблокувати винятково на виконання рішення суду. Ці санкції почали застосовувати відносно ухилянтів все частіше. Оновлені цифри по кількості блокувань рахунків з'являться після 1 квітня.

Посилені правила мобілізації

В Україні вже майже рік діють посилені правила мобілізації: за невчасне оновлення облікових даних або неявку в ТЦК за повісткою передбачені штрафи від 17 до 25 тисяч гривень для фізичних осіб. Для юридичних осіб суми вищі. Це регулюється статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Додаткові мобілізаційні санкції

Коли накладено штраф, ТЦК передає справу поліції, яка оголошує людину в розшук. У разі подальшої несплати накладених штрафів можуть застосовуватися додаткові санкції:

  • арешт банківських рахунків та списання коштів;
  • позбавлення водійських прав.

Остаточне рішення про блокування рахунків ухвалює винятково суд. Щоб не доводити до судових справ і блокування рахунків, юристи радять не ігнорувати штрафи і сплачувати їх, а найкраще буде вирішити це питання при особистому візиті в ТЦК та СП.

В Україні спростили процес оплати штрафів для військовозобов’язаних, які вчасно не оновили свої дані або проігнорували повістку. Це невдовзі можна буде зробити без походу в ТЦК, використовуючи мобільний додаток Резерв+.