На Алеї Слави парку ім. Тараса Шевченка в Одесі відкрилася виставка "Маріуполь: 86 днів оборони", організована проєктом Ріната Ахметова "Серце Азовсталі".

Виставку презентували у День захисника та захисниці України. Вона розповідає про героїчну оборону міста Маріуполь, яка тривала протягом 86 днів. Експозиція висвітлює основні події захисту міста, деталі та хронологію яких було зібрано в рамках проєкту "М86 - Літопис оборони Маріуполя".

Читайте також: "Моя головна ціль — боротьба за чоловіка. Триматися мені допомагає терапія”: розмова з дружиною військовополоненого з Азовсталі

"Літопис М86  - це надзвичайно важлива хроніка подій у Маріуполі на початку повномасштабної війни, розказана самими учасниками цих подій і верифікована військовими з різних підрозділів, які брали участь в обороні міста. Сьогодні, у цей святковий день, ми раді презентувати цю виставку в Одесі, адже чимало захисників Маріуполя нині проживають саме тут. Тому ми хочемо, аби й одесити дізналися більше про героїчну оборону Міста Марії. І ще одна важлива місія цього проєкту - це адвокація звільнення військовополонених. Понад 1500 оборонців Маріуполя вже третій рік перебувають у ворожому полоні, і ми маємо докладати максимум зусиль для їхнього визволення", - заявила заступник директора "Серця Азовсталі" Ольга Данілова.

На відкритті виставки були присутні військові, зокрема і ті, які брали безпосередню участь у боях за Маріуполь, а також родичі оборонців міста Марії.

Ознайомитися з експозицією можна до 7 жовтня у парку ім. Тараса Шевченка.

"Серце Азовсталі" – це проєкт комплексної підтримки захисників та захисниць Маріуполя, які боронили місто з 24 лютого до 20 травня 2022 року. Крім того, організація піклується про родини оборонців. У  "Серці Азовсталі" налаштували систему комплексної підтримки, яка включає сім напрямків допомоги.

Читайте також: Третій набір у Метінвест Політехніці: з-поміж 200 студентів — ветерани й захисники "Азовсталі"

У рамках програм проєкту оборонці Маріуполя мають можливість абсолютно безоплатно отримати юридичну, психологічну підтримку, високоякісне протезування, лікування. Значна увага приділяється майбутньому ветеранів, а саме, як здобути вищу освіту, перекваліфікуватися, опанувати іноземну мову. Захисники та захисниці, які отримали I або II групу інвалідності, отримують власні квартири.

Детальніше про "Серце Азовсталі" можна почитати на сайті.


Нагадаємо, до Дня захисника та захисниці родини полонених оборонців Маріуполя відвідали терапевтичний майстер-клас з випікання хліба.

Фото: "Серце Азовсталі"