Міністерство соціальної політики України підготувало та оприлюднило законопроєкт, яким запроваджується обов’язковий накопичувальний рівень пенсійної системи. Втілити в життя це нововведення планується вже з 1 січня 2026 року.

Читайте також: Ветерани мають право достроково вийти на пенсію – роз’яснення Пенсійного фонду

Згідно з документом, пропонується прив’язати виплати до того, скільки людина змогла накопичити на індивідуальному пенсійному рахунку, а не фінансувати із "загального казанка", як це передбачено на солідарному рівні. Такі рахунки відкриватимуть на кожного працюючого українця: щомісячно їх поповнюватимуть як роботодавці, так і держава.

Гроші з накопичувального фонду будуть інвестувати, щоб примножити їх та захистити від інфляції. Крім того, кошти залишатимуться у власності людини: їх можна буде навіть передати у спадок. Проте доступ до них відкриватиметься лише після виходу на пенсію – у 60 років за наявності 35 років трудового стажу.

Також планується, що кожний громадянин чи громадянка самі вирішуватимуть, як отримати накопичені внески. Можливі два варіанти:

- у вигляді довічної пенсії – до смерті людини. У такому випадку право передати кошти у спадок зберігатиметься лише протягом десяти років;

- як пенсія на певний строк – його встановлюватиме сам отримувач. За такого варіанту право передати внески у спадок зберігатиметься увесь період, проте якщо пенсіонер його переживе, то виплати припиняться.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи зараховується військова служба до пільгового стажу.

Фото: з відкритих джерел