У мобільному застосунку Дія сьогодні, 7 липня, запустили окремий розділ "Ветеран Pro". Він містить зручний функціонал та відкриває доступ до шести найбільш популярних державних послуг для ветеранів та ветеранок, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів родини загиблих захисників/захисниць, ветеранів/ветеранок.

Про це повідомляє veteran.com.ua з посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

Читайте також: Захисникам надаватимуть кошти на активний відпочинок – уряд розширив програму "Ветеранський спорт"

Які послуги представлені у цифровому просторі "Ветеран Pro"

У день запуску розділу в Дії доступ відкрили до послуг, які користуються найбільшим попитом серед ветеранів, ветеранок та їхніх близьких. Відтепер шість ключових сервісів можна замовити всього за кілька кліків. Серед них – програми адаптації, розвитку та реалізації в цивільному житті після повернення з фронту.

Йдеться про наступні послуги:

- щоквартальна грошова допомога "Ветеранський спорт";

- житлові програми "єОселя" та "єВідновлення";

- встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;

- отримання грантів та ветеранський бізнес;

- подання заяви на субсидію;

- пошук фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

Планується, що розділ у Дії надалі буде наповнюватися іншими послугами. Таким чином, цифрова екосистема "Ветеран Pro" оновлюватиметься, розвиватиметься та зростатиме.

Як отримати доступ до послуг

Новий розділ у Дії  - доступний не для всіх користувачів. Щоб скористатися цими цифровими сервісами, необхідно встановити додаток на мобільний телефон, пройти електронну ідентифікацію, а також мати реєстраційний номер платника податків та е-Посвідчення ветерана.

Читайте також: Як оформити статус члена родини загиблого захисника через Дію - детальна інструкція

Далі алгоритм дій буде наступним:

1. Оновіть Дію;

2. Перейдіть у "Сервіси" та оберіть розділ "Ветеран Pro";

3. Оберіть та скористайтеся потрібними послугами.

4. Готово! Все дуже швидко, просто та без необхідності відвідувати установи та втрачати час у чергах.

Запуск "Ветеран Pro" – крок до побудови системної державної політики стосовно захисників і захисниць та їхніх родин, що враховує сучасні реалії та потреби тих, хто повертається з війни.

Як зазначив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль під час презентації функціоналу, на даний момент статус ветерана мають вже 1,3 мільйона осіб. Щоб жодна з них не залишилася поза увагою,  у країні розробляється розгалужена інфраструктура підтримки.

"Маємо чотири ключові структурні елементи цієї інфраструктури: відновлення здоров’я та реабілітація захисників і захисниць, житло для ветеранів та їхніх рідних, робота або можливості започаткувати й розвивати власну справу, дебюрократизація та цифровізація усіх процедур для ветеранів,  - сказав він. - Ветерани зберегли Україну. Тому місія суспільства та влади — пам’ятати, шанувати та підтримувати наших героїв".

Фото: Мінветеранів