Покращити якість життя ветеранів та ветеранок, які втратили слух через травми, поранення, контузії внаслідок бойових дій та захворювань, пов’язаних з війною; подолати упередженість щодо використання слухових апаратів – саме таку мету ставлять перед собою Мінветеранів та МОЗ, дбаючи здолати перешкоди на шляху реабілітації захисників із порушенням слуху.
Втрата слуху – невидима травма війни
Порушення слуху, що з’являються внаслідок участі в бойових діях, наразі є одним з видів «невидимих» травм війни, який не такий помітний, але значно знижує якість життя військовослужбовців та ветеранів, ветеранок, спричиняє додаткові ускладнення, інформує сайт Мінветеранів.
Подолання суспільних упереджень щодо носіння слухових апаратів, порядок дій на шляху слухопротезування, реабілітацію та інші дотичні питання обговорили на зустрічі громадськості з ветеранами війни Міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова та Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За державний кошт придбано якісні слухові апарати
Міністерство охорони здоров’я вперше централізовано закупило 24 тисячі інноваційних слухових апаратів. Відтепер українці, які потребують такого апарату, можуть отримати його безоплатно у 43 медичних закладах України.
Хто може отримати
- Ветерани війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу інвалідності
- Діти та дорослі з інвалідністю
Якісне слухопротезування стане нормою
«Наші хлопці та дівчата не завжди знають про таку можливість або не завжди погоджуються ставити слухові апарати через певні упередження. Ми вже зробили нормою в Україні якісне протезування кінцівок. Я впевнена, що і в роботі зі слухом ми спільними зусиллями з МОЗ, експертними громадськими організаціями зробимо так, щоб якість життя наших ветеранів й ветеранок стала кращою», – зазначила очільниця Мінветеранів.
Отримати слуховий апарат – процес простий
- Процес отримання слухових апаратів від держави максимально простий і прозорий. Детальніше про те, як це зробити і які документи для цього потрібні – на сайті МОЗ;
- Крім того, МОЗ разом із ГО «Відчуй» розробили зручний путівник, у якому покроково описано, як отримати слуховий апарат у вашому регіоні. Ознайомитися можна за посиланням.