Ветерани та ветеранки, які повертаються до цивільного життя, можуть безкоштовно здобути робітничі професії в межах освітнього проєкту KSE ProfTech, започаткованого Київською школою економіки. Програма допомагає опанувати нові навички, знайти себе у затребуваних сферах і впевнено інтегруватися в економічне життя країни.
Як повідомляють організатори, навчання – повністю безкоштовне і триває від двох з половиною до чотирьох місяців, залежно від обраної програми.
Читайте також: Ветерани можуть отримати стипендії на навчання в Українському католицькому університеті
Які напрямки доступні
Навчання передбачає опанування технічних кваліфікацій, на які наразі є попит серед роботодавців. А саме доступні три робітничі спеціальності:
· Керування верстатами з системами ЧПК
В рамках курсу ви навчитеся обробляти та виготовляти металеві деталі для різних механізмів (шестерні, вали, корпуси, фланці, поршні тощо) на автоматизованих верстатах масового виробництва. Такі вміння знадобляться під час роботи на підприємствах із виготовлення деталей для промислового та медичного обладнання, військової техніки, автомобілів, потягів, кораблів тощо.
· Зварювання
Під час навчання ви отримаєте практичні навички зі зварювання окремих деталей із різних металів (сталь, чавун, кольорові метали) для створення надійних конструкцій. В роботі ви будете використовувати високотехнологічні й автоматизовані апарати. Такі навички потрібні на будівництві, при створенні промислового обладнання в будівництві мостів та кораблі, машинобудівництві.
· Електрообладнання
Слухачі курсу навчаться монтувати, ремонтувати та обслуговувати електроустаткування. Після проходження курсу ви зможете виявляти й ліквідувати несправності, ремонтувати трансформатори, електродвигуни, генератори тощо. З такими навичками можна працювати на будівництві, в енергетиці, промисловості, транспортній та інших галузях.
Навчання буде відбуватися у Києві. Теоретична частина проходотиме у змішаному форматі (онлайн та офлайн) у навчальному кампусі КSE, а практична частина - офлайн у кампусі в KSE та підприємствах партнерів-роботодавців.
Після проходження курсів студентам видають сертифікати державного зразка та допомагають з працевлаштуванням у приватних та державних підприємствах.
«Всім студентам пропонується укласти угоду із роботодавцем. Ми маємо партнерів серед приватного та держсектору, які готові надати роботу. Під час навчання студенти проходитимуть практичне навчання на майданчику роботодавця, що дозволить отримати знання та навички, які релевантні до специфіки обладнання та технологічних процесів на майбутньому місці роботі. Це допоможе легше інтегруватись в технологічний процес», - розповідають організатори програми.
Читайте також: Ветерани-підприємці можуть пройти безкоштовне бізнес-навчання – умови програми
Хто може долучитися
У програмі можуть взяти участь ветерани, які повертаються додому після служби та прагнуть змінити роботу. Крім того, курси доступні також для цивільних чоловіків та жінок, що прагнуть покращити професійно-технічні навички і стати затребуваними фахівцями.
Навчання можна розпочати з нуля – мати спеціальні навички та знання для того, щоб записатися на курси, необов’язково. Потрібно лише обрати освітню програму та заповнити форму зв’язку на сайті. Після цього з вами зв’яжеться менеджер для уточнення деталей.
Для вступу на навчання необхідно надати наступні документи
· Паспорт (ID-картка) та ідентифікаційний код (копії);
· Свідоцтво про повну загальну середню освіту (копії);
· Диплом та додаток, які підтверджуються наявність професійно-технічної, середньо-спеціальної, вищої освіти (за наявності);
· Довідка за формою 086-О;
· Для осіб з інвалідністю – посвідчення особи з інвалідністю та заключення МСЕК;
· Військово-обліковий документ (копії всіх сторінок) та актуальний витяг з Резерв+.
Нагадаємо, ветерани мають право на компенсацію за навчання дітей.
Фото: з відкритих джерел