В Україні реалізують чимало програм для підтримки ветеранів і ветеранок, які прагнуть започаткувати та розвивати власну справу. Частина з них є загальнодержавними, інші – діють лише в окремих регіонах.

Читайте також: Плюс 30% до гранту на бізнес - ветерани на Львівщині можуть отримати додаткову підтримку

Одну з них запускає аграрний холдинг "Астарта – Київ" у семи областях нашої країни. Йдеться про програму "Сміливі 4.0", в рамках якої захисники та захисниці, а також близькі воїнів можуть отримати до 280 тисяч гривень на бізнес та пройти навчання в агарному секторі.

"Сміливі 4.0": на яку підтримку можуть розраховувати ветерани

Ініціатива передбачає освітню, практичну та фінансову допомогу в розвитку малого бізнесу. Програма створена з метою залучення ветеранів, ветеранок та їхніх сімей до економічного та соціального розвитку України та їхнього професійного зростання.

Програма включає кілька напрямків:

- фінансовий  - надання грантів 50 переможцям в розмірі до 280 тис. грн кожному;

- освітній – комплексне навчання з теоретичною і практичною складовими "Агростарт для ветеранів" і бізнесовою складовою "Основи підприємництва в агрсекторі". Знання учасники здобуватимуть у провідних освітніх закладах нашої країни. Також вони отримають можливість пройти технологічне навчання з автоматизації бізнесу за допомогою штучного інтелекту та аналітики big data;

- практичний – на агропідприємствах холдингу;

- менторський – моніторинг та супровід бізнес-проєктів.

Як взяти участь у проєкті

До участі в  програмі "Сміливі 4.0" запрошуються:

- ветерани та ветеранки;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- члени сімей учасників бойових дій, ветеранів та ветеранок, полонених, зниклих безвісти та загиблих захисників і захисниць.

Читайте також: Навчання та автобуси в розстрочку – ветеранам пропонують розпочати бізнес у сфері перевезень

Представники зазначених категорій мають бути зареєстровані як ФОП (фізична особа-підприємець) або як юридичні особи приватної форми власності, які відносяться до малого підприємства та кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України. Програма реалізується в семи областях нашої країни – Вінницькій,  Житомирській, Полтавській, Тернопільській,  Харківській,  Хмельницькій та Чернігівській.

Бажаючі взяти участь у програмі мають заповнити онлайн-форму до 20 січня 2025 року.  Також необхідно зібрати пакет документів, надати бізнес-план та відеовізитівку.

Нагадаємо,  у Луцьку проведуть перший на Волині ярмарок ветеранського бізнесу.

Фото: з відкритих джерел