ТЦК може направити на ВЛК навіть із чинною відстрочкою: коли це можливо
Попри наявність чинної відстрочки від мобілізації, деяких військовозобов’язаних громадян все одно можуть направити на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Законодавство передбачає кілька виняткових ситуацій, коли таке направлення буде правомірним.
Про це повідомив юрист Владислав Дерій на порталі «Юристи.UA».
Читайте також: Ветеранів запрошують на безкоштовний курс по роботі з цивільними дронами – подробиці
Чи звільняє відстрочка від ВЛК?
Військово-лікарська комісія — ключовий етап у процедурі мобілізації. У мирний час її проходять призовники, а під час дії воєнного стану — також військовозобов’язані у рамках мобілізації.
До юристів звернувся громадянин, який має чинну відстрочку та поцікавився, чи можуть його викликати на медогляд.
За словами Владислава Дерія, у загальному випадку діюча відстрочка звільняє людину від обов’язку проходити ВЛК.
«Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не завершився, на медичний огляд не направляються», — зазначив юрист.
Але винятки все ж існують
Водночас, наголосив Дерій, є три винятки, коли ТЦК має право направити громадянина на ВЛК, навіть якщо у нього є чинна відстрочка.
Читайте також: Оплата штрафів від ТЦК у "Резерв +" - відома дата запуску нового функціоналу
Контрактна служба. Якщо особа вирішила добровільно укласти контракт зі Збройними силами України, вона в обов’язковому порядку проходить медичний огляд, незалежно від наявності відстрочки.
Обмежено придатні без повторного огляду. Якщо військовозобов’язаний був раніше визнаний обмежено придатним і не пройшов повторний огляд, його можуть викликати для уточнення стану здоров’я.
Винятком є ситуація, коли громадянин уже має офіційно встановлену інвалідність — у такому випадку направлення на ВЛК не здійснюється.
Добровільне проходження ВЛК. Якщо сам громадянин хоче пройти повторний медогляд — наприклад, для оновлення довідки чи оскарження попереднього рішення — ТЦК може видати направлення на ВЛК за його заявою.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи може військовозобов'язаний залишитися за кордоном після виїзду як супроводжуючий особи з інвалідністю.
Фото: з відкритих джерел