Заброньованим дозволили виїжджати у відпустку за кордон: що відомо
Чоловіки віком від 18 до 60 років, які мають офіційне бронювання від мобілізації, тепер можуть не лише виїжджати з України у службове відрядження, а й оформити закордонну відпустку. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
За словами посадовця, для заброньованих осіб така можливість вже передбачена правилами перетину кордону. Водночас є низка винятків і додаткових умов, яких потрібно дотримуватись.
Читайте також: Ветеранів запрошують на безкоштовний курс по роботі з цивільними дронами – подробиці
Кому дозволено виїзд у відпустку
Згідно з роз’ясненням ДПСУ, чоловіки, які мають бронювання, можуть перетнути державний кордон як у службове відрядження, так і у відпустку, але лише за умови, що це дозволено структурою, яка їх забронювала. Відповідна інформація повинна бути підтверджена у супровідних документах.
Однак заборона стосується посадовців, які займають певні державні посади — йдеться про п. 2.14 правил перетину кордону, затверджених постановою Кабміну №57. У списку — члени уряду, народні депутати, судді, посадові особи СБУ, РНБО, Офісу Президента, ЦВК, Нацради з питань телерадіомовлення, Рахункової палати тощо. Ці категорії осіб можуть залишати Україну лише у службове відрядження.
Також не зможуть виїхати у відпустку ті заброньовані працівники, чий роботодавець офіційно повідомив ДПСУ про те, що дозволяє їм виїжджати лише для виконання службових обов’язків.
"Чоловіки, які не обіймають такі державні посади й отримали підтвердження від структури, що бронювала їх, можуть перетнути кордон у відпустку", — зазначив Андрій Демченко.
Зміни в порядку бронювання
Із 28 травня 2025 року діють оновлені правила бронювання військовозобов’язаних. Тепер компанії можуть включати до переліку не лише тих, хто перебуває на військовому обліку та не мобілізований, а й мобілізованих, якщо вони офіційно працевлаштовані. Бронювання подаються виключно через портал "Дія".
Уряд також затвердив нову методику обрахунку кількості працівників, яких можна забронювати, відповідно до критичності підприємства.
Читайте також: Після втрати ноги ветеран Ярослав Качмар став тренером з футболу – історія захисника
Бронювання через «Дію»: нові вимоги
З 1 грудня 2024 року усі заяви на бронювання подаються виключно через цифровий портал "Дія". Підприємства щомісяця проходять перевірку на відповідність критеріям критичності. З 1 квітня 2025 року лише ті компанії, які оновили свій статус відповідно до нових вимог, можуть продовжити бронювання. Старі бронювання автоматично втратили чинність.
Згідно з заявами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, станом на січень 2025 року в Україні було заброньовано близько 900–950 тисяч військовозобов’язаних.
Нагадаємо, ветерани можуть знайти роботу за допомогою нової онлайн-платформи.
Фото: з відкритих джерел