Самовільне залишення військової частини - порушення військової дисципліни, яке може мати серйозні юридичні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність.

Покарання за самовільне залишення військової частини не змінюється із фактом прийняття присяги. Мобілізований уже в пункті розподілу вважається військовослужбовцем, повідомив юрист Владислав Дерій на порталі «Юристи.UA». Про це інформує сайт НОВИНИ LIVE. 

Мобілізований до прийняття присяги — військовослужбовець чи ні

Юрист Владислав Дерій, коментуючи тему самовільного залишення військовослужбовцем своєї частини (бойової, тилової чи навчальної), зазначив, що на сам факт СЗЧ і покарання за нього не впливає момент, коли це сталося - до прийняття присяги чи після.

"Адже незалежно від того, прийняли Ви присягу чи ні, то Ви маєте статус військовослужбовця", — пояснив юрист.

Покарання за СЗЧ до прийняття присяги

Юрист Владислав Дерій підкреслив, що уже пункт розподілу, звідки мобілізовані потрапляють до навчальних центрів ЗСУ, вважається військовою частиною із відповідними наслідками.

"Якщо ви перебували в пункті розподілу і самовільно залишили його, це може кваліфікуватися як самовільне залишення частини", — запевнив юрист.

Тож, резюмував Владислав Дерій, відповідальність за СЗЧ навіть до моменту прийняття присяги є точно такою ж, як і після моменту присяги. Законодавство не робить різниці у цих діяннях військовослужбовця.