Для ветеранів та ветеранок в Україні готують кілька нових проєктів у сфері освіти та соціального супроводу. Вони мають на меті створити умови, коли поранені військовослужбовці або ті, хто вже повернувся до цивільного життя, не будуть залишатися покинутими, наодинці зі своїми проблемами.
Читайте також: Нова професія після служби – в Івано-Франківську облаштовують освітній центр для ветеранів
Як розповів заступник міністра оборони України Сергій Мельник, йдеться про такі ініціативи:
1. Надання ветеранам та військовим безкоштовної освіти у вищих навчальних закладах;
2. Створення робочих місць - як у державних органах влади, місцевих органах самоуправління, так і в комерційних структурах;
3. Залучення військовослужбовців до соціального супроводу захисників та захисниць, а також їхніх родин. Для цього планується готувати інструкторів, щоб вони могли викладати базову загальновійськову підготовку, військові дисципліни під час тренувань у рамках руху опору та інше.
За його словами, в Україні впровадять інститут соціального супроводу військовослужбовців. Відповідні документи вже розробляються, а невдовзі такі фахівці будуть займати штатні посади офіцерів соціального супроводу в бойових бригадах та військових частинах. Вони будуть проходити спеціальну підготовку та навчання і почнуть працювати у десяти бригадах у тестовому режимі.
До соціального супроводу будуть залучені військові, які за станом здоров’я не можуть нести службу в умовах бойового зіткнення, а придатні для служби у тилових частинах. Також на такі посади зможуть претендувати захисники та захисниці, які вже звільнені в запас за станом здоров’я. Військові частини самостійно відбиратимуть таких військовослужбовців, і вони надаватимуть послуги разом з офіцерами соціального супроводу, які там служать, - консультуватимуть у питаннях військового права, соціальних, юридичних, медичних аспектів.
Читайте також: Понад 1200 можливостей для навчання – Міносвіти запустило платформу для ветеранів
"Кожний наш військовий, поранений військовослужбовець буде під повним контролем цих офіцерів і військовослужбовців, звільнених в запас. Щоб вони могли і підтримати, і порадити, надати консультації, за потреби провести до протезування, - зазначив Сергій Мельник. – Тобто, він має бути не сам із собою, а повністю з підтримкою наших людей".
Фото: з відкритих джерел