Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни мають право на безкоштовне професійне навчання в закладах освіти Державної служби зайнятості. З початку року цією можливістю скористалося вже 2 125 українців.
Як повідомляють у службі, 86 % учасників підвищили свою кваліфікацію, а 14 % - опанували нові професії. Найпопулярнішими напрямками стали психологія, підприємництво та бізнес-планування, а також керування БПЛА.
Усього за рік навчання пройшли:
• 2007 учасників бойових дій;
• 118 людей з інвалідністю внаслідок війни.
Читайте також: Ветерани можуть пройти навчання та отримати роботу в «Укренерго» - умови програми
Як отримати послугу
Для того, щоб розпочати навчання, потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості та подати відповідну заяву. Крім того, її можна заповнити онлайн на сайті Державної служби зайнятості. Після цього вам надійде повідомлення про подальші кроки від кар'єрного радника.
Перелік професій та освітніх програм – великий. Учасникам пропонують професійно-технічне навчання, перепідготовку, а також підвищення кваліфікації за різними професіями. Кожна програма передбачає різний термін навчання – це може бути і один місяць, і півроку. Серед професій, зокрема: швачка, кухар, штукатур, манікюрник, перукар, слюсар, столяр, діловод, касир, візажист, водій, бухгалтер, оператор БПЛА тощо. Після проходження навчання надається документ про освіту державного зразка.
Крім того, якщо обраний заклад освіти розташований в іншому місті, на період навчання людину забезпечують місцем проживання. Також компенсуються витрати на проїзд.
Читайте також: Робота для ветеранів – захисників запрошують перевірити, як проходить працевлаштування у компаніях
Перелік документів
Для проходження професійного навчання, крім заяви, потрібно надати такі документи:
• документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
• посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
• документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);
• документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб -платників податків, який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Нагадаємо, для ветеранів розробили е-Карту вакансій. Там зібрали пропозиції у державних органах, органах місцевого самоврядування та у військових адміністраціях.
Фото: з відкритих джерел