У грудні 2024 року в нашій країні запустили програму "Зимова єПідтримка". За її умовами громадяни, які перебувають у межах України (окрім тимчасово окупованих територій), можуть отримати по одній тисячі гривень та сплатити ними за певні товари чи послуги.
При цьому програма має чітко окреслені терміни – це стосується як часу на оформлення, так і періоду, коли кошти можна витратити. Про це нагадує veteran.com.ua з посиланням на портал Дія.
Читайте також: "Тисяча Зеленського" - чому не приходять кошти і куди звертатися
Коли можна отримати та витратити кошти
Мета програми "Зимова єПідтримка", яку ще називають "тисячею Зеленського", є допомога населенню у підготовці до зимового періоду, полегшення витрат у цей період та підтримка економіки країни. Терміни, в які можна оформити виплати, "зашифровані" в самій назві ініціативи. Звернення щодо коштів приймаються до кінця зими – 28 лютого 2025 року.
Щоб отримати "тисячу Зеленського", необхідно мати картку "Національний кешбек" та подати заявку через застосунок "Дія". Також кошти можна отримати у відділеннях "Укрпошти". Важливо зазначити, що зняти готівку чи переказати гроші з карти на інший рахунок неможливо – натомість нею можна розрахуватися через інтернет або у фізичних магазинах та закладах (додавши в електронний гаманець).
На використання коштів програмою для українців передбачено чимало часу. Граничний термін – 31 грудня 2025 року. Тобто, навіть у тих, хто оформить виплату в останній день "Зимової єПідтримки", залишиться ще близько 10 місяців на те, щоб її витратити.
"Тисяча Зеленського": які товари та послуги можна оплатити
Програмою передбачається, що українці витрачатимуть отримані кошти на оплату товарів українського виробництва і послуг, придбання військових облігацій внутрішньої державної позики, надання благодійної допомоги.
Читайте також: "Тисячу Зеленського" можна витратити не на все - перелік заборонених товарів та послуг
Повний перелік визначений окремою Постановою Кабміну та, зокрема, містить:
- ветеринарні послуги;
- житлове і торгове будівництво;
- послуги видавництва і поліграфії;
- транспорт - приміський, місцевий, пасажирський, залізничні пасажирські перевезення;
- туристичні послуги та виставки;
- комунальні послуги, електрична енергія, газ, опалення, вода;
- послуги СТО;
- місця харчування, ресторани;
- аптеки;
- книги та інша друкована продукція;
- заклади здоров’я та краси;
- кінотеатри;
- оптики, офтальмологи;
- лікарні;
- початкова та середня школи;
- коледжі, університети, професійні школи;
- поштові послуги.
Нагадаємо, у січні в Україні запрацює нова програма підтримки ветеранів. Вони зможуть отримувати грошову допомогу на оплату занять спортом та фізичною культурою.
Фото: з відкритих джерел