В Україні активно працюють над спеціальною, "прокачаною" версією застосунку Дія для ветеранів та ветеранок. Його хочуть зробити максимально зручною та зрозумілою для захисників та захисниць і наповнити необхідними послугами і функціями, яких не буде у звичайній версії програми.
Про це розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Читайте також: Ветерани - які можливості та цифрові послуги доступні в Україні
"Ми хочемо, щоб для наших ветеранів за замовчуванням була Дія, адаптована для них, зі зручним меню сервісів, тому що в них є окремі сервіси, які не можуть отримати інші громадяни. При встановленні Дія буде через реєстри в автоматичному режимі розуміти, що ви - ветеран, та змінюватися візуально, змінювати інтерфейс. Наприклад, посвідчення ветерана буде як перший документ, а послуги, доступні вам, - підтягуватися першими. Також буде багато інших додаткових функцій, яких немає і не буде у звичайній Дії", - сказав він.
За його словами, для міністерства дуже важливо, щоб ветерани та ветеранки активно використовували ті онлайн-сервіси, які вже доступні для них, щоб вирішувати проблеми та труднощі в певних життєвих ситуаціях. Таким чином захисники і захисниці можуть не витрачати свій час на офлайн-послуги та оминути незручні формати їх отримання.
Михайло Федоров зауважив, що згідно з дослідженнями та опитуваннями, українські герої хочуть отримувати послуги в "прокачаній" Дії, а не в окремому мобільному застосунку. Нагадаємо, що раніше анонсувався запуск мобільного додатку "Ветеран +", однак тепер можна припустити, що цього не станеться.
Читайте також: Без паперів та черг - ветерани та їхні родини можуть оформити статуси онлайн
Міністр цифрової трансформації підкреслив, що Дія вже має позитивний досвід запуску послуг для захисників і захисниць. Зокрема, влітку минулого року до переліку онлайн-документів додали Посвідчення ветерана, а нещодавно запрацювала програма "Ветеранський спорт". Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть подати заявку через Дію та отримати так звані "пофарбовані" гроші в розмірі 1 500 тис. грн на квартал. Витратити їх можна на оплату занять у спортивних та тренажерних залах, що офіційно надають послуги та мають відповідний МСС-код.
Дія для ветеранів має з’явитися вже найближчим часом – не пізніше одного чи двох кварталів. Крім того, Михайло Федоров анонсував й запуск інших послуг:
"Ми за квартал запустимо "Шлях пораненого". Це комплекс послуг, який ветеран зможе тримати за однією заявою, - сказав він. – Скоро будемо робити бета-тестування, а нормативне поле давно врегульоване. Зараз ми на етапі технічної розробки".
Фото: з відкритих джерел