Програма «Власна справа», яка передбачає розвиток підприємництва серед ветеранів та їхніх родин, продовжує активно працювати у 2025 році. У рамках останньої – восьмої хвилі відбору –  65 переможців, серед яких захисники та другі з їхнього подружжя, отримають 32 мільйони гривень на відкриття або розвиток бізнесу.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. Загалом із початку року вже майже 600 ветеранів та членів їхніх родин отримали гранти на суму понад 286 мільйонів гривень.

Читайте також: Грант на "Тісто": Богдан Паламарчук після фронту розвиває власну пекарню в Хмельницькому

Хто отримає допомогу

Із 65 нових переможців цієї хвилі – 25 осіб є безпосередніми учасниками бойових дій, ще 40 – це їхні подружжя. Більшість із них 54 особи отримають гранти розміром до 500 тисяч гривень. Ще семеро до 250 тисяч гривень, а четверо до 1 мільйона гривень.

Географія переможців охоплює переважно Вінницьку, Київську, Хмельницьку області та місто Київ. Найбільш популярні напрями бізнесу серед грантоотримувачів – торгівля (оптова та роздрібна), переробна промисловість, послуги з тимчасового розміщення та харчування, а також інші види послуг.

Заступниця міністра підкреслила, що загалом із моменту запуску програми підтримки ветеранського бізнесу, переможцями стали 1700 осіб. Держава вже інвестувала понад 700 мільйонів гривень у їхні ініціативи.

«55% грантерів за цією програмою – учасники бойових дій, 45% – другі з їхнього подружжя. Кожен третій з грантоотримувачів взяв кошти на відкриття нового бізнесу. Найчастіше підприємці беруть за цією програмою гранти до 500 млн грн. Під час реалізації своїх бізнес-проєктів грантери створять 3300 нових робочих місць», –  зазначила Тетяна Бережна.

Читайте також: Солодка власна справа: ветеран Микола Пасішнюк відновив сімейний бізнес на Одещині за грантові кошти

Умови участі

Також у Мінекономіки нагадують, що брати участь у програмі можуть учасники бойових дій або люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників.

Програма передбачає кілька рівнів фінансування:

· до 250 тис. грн, 500 тис. грн або 1 млн грн для ветеранів за умови створення відповідно одного, двох або чотирьох робочих місць;

· до 250 тис. грн або 500 тис. грн для другого з подружжя ветерана або загиблого захисника за аналогічною схемою створення робочих місць.

Окремі умови діють для отримання грантів на суми від 500 тис. до 1 млн грн. У таких випадках ветеран повинен мати статус фізичної особи-підприємця щонайменше 12 місяців, а також внести 30% власних коштів у розвиток бізнесу. Решту 70% надає держава.

Заявки на отримання гранту подаються через портал «Дія» разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, ветерани на Львівщині можуть отримати грант від Українського Червоного Хреста.

Фото: з відкритих джерел