До повномасштабної війни Микола Пасішнюк з Одещини разом з близькими розвивав власний бізнес. Його родина займалася бджільництвом не один десяток років – сам чоловік займався цією справою з 11 років.

Читайте також: Лавандове поле, садиба для туристів та крафтове варення – як родина ветерана Андрія Качмара веде бізнес на хуторі

Однак 24 лютого 2022 року життя Миколи та його сім’ї, як і мільйонів українців, змінилося назавжди. Вони долучилися до армії, а бізнес довелося поставити на паузу. Повернутися до нього чоловікові вдалося лише після демобілізації: щоб розвиватися надалі, він звернувся по грантову підтримку у рамках державної програми для ветеранів.

Про це розповіли в Одеській обласній державній адміністрації, передає veteran.com.ua.

Уся родина стала на захист Батьківщини

Коли почалося повномасштабне вторгнення російської армії, і сам Микола, і я вся його родина долучилися до оборони рідної країни. Через це займатися бджільництвом було більше нікому, але після демобілізації чоловік повернувся до справ.

Щоб вдихнути "нове життя" у сімейний бізнес, він подав документи на отримання гранту в межах державної програми "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей". Отримані кошти захисник-підприємець планує витратити на:

- придбання нових вуликів, рамок, вощини та сучасного обладнання;

- купити новий міні-трактор для обробки медоносних ділянок;

- розширити виробництво меду, воску, пилку, прополісу та інших натуральних продуктів бджільництва.

"Бізнес-ідея полягає у розведенні бджолосімей українських степових та карпатських порід і виготовленні якісної, доступної продукції безпосередньо в Одеській області — з перспективою розширення на всю країну, - зауважили в облдержадміністрації. - Подібні ініціативи це: підтримка ветеранського підприємництва, розвиток локального виробництва, створення нових робочих місць у громаді та доступ до натуральної продукції для жителів Одещини".

Мільйон на бізнес: як ветеранам отримати державний грант

Нагадаємо, що в рамках програми "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей"  можна залучити фінансування на створення чи розвиток бізнесу в розмірі до одного мільйона гривень. Однією з умов буде створення робочих місць:

- грант сумою до 250 тис. грн – одне робоче місце;

- до 500 тис. грн  – два місця;

- до 1 млн грн – претендувати може лише ветеран/ветеранка, зареєстрований/-на як фізична особа – підприємець протягом щонайменше трьох років. Програма покриває 70% вартості проєкту та вимагає створення чотирьох робочих місць.

Читайте також: "Все почалося з малини" - військовий Василь Мартюк створив найбільший ягідний кооператив в Україні та відкрив "Сокарню"

Щоб претендувати на фінансову підтримку, необхідно подати заявку на порталі Дія чи офлайн – у відділенні Ощадбанку. Також необхідно надати бізнес-план, пройти співбесіду та  очікувати на рішення від Державного центру зайнятості. У разі успіху кошти можна буде витратити на меблі, обладнання, транспортні засоби для комерційного використання та інші напрямки – наприклад, оплату послуг з реклами та маркетингу, оренду нежитлових приміщень чи лізинг.

Нагадаємо, раніше ми розповідали історію ветерана Івана Павліша, який на Львівщині вирощує екологічний батат. Перші гектари власної землі він засіяв ще у 2018 році, а вже після повномасштабного вторгнення зайнявся вирощуванням екзотичного овочу у промислових масштабах.

Фото: Одеська ОДА