Військовий Олег Перегуда був командиром роти 80-ої окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.  Після служби він мріяв відкрити реабілітаційний центр для ветеранів і навіть придумав для нього назву – «4.5.0. Прикарпаття». Проте, реалізувати задумане захисник, на жаль, не зміг – влітку 2022 року він загинув на Донеччині.

Втілити мрію чоловіка в життя вирішила вдова Олега – Василина Перегуда. Вона об’єднала навколо себе команду волонтерів, рідних, друзів та побратимів військового і два місяці тому відкрила у Калуші заклад для учасників бойових дій.

Читайте також: Де ветеранам отримати психологічну допомогу – корисні контакти

Реабілітація та психологічна допомога

За два роки Василина з волонтерами перетворили стару будівлю Калуської водонапірної станції на великий сучасний реабілітаційний центр. Зараз там надають послуги професійної реабалітації, пропонують допомогу психолога та фізіотерапевта. Центр функцінує за кошти благодійників.

«Звичайно, без підтримки людей, які долучаються фінансово, це було б неможливо. Ми постійно в пошуках партнерів, нових спонсорів, і дякуємо тим, хто нас підтримує по сьогоднішній день», - розповідає Василина Перегуда.

За спеціальністю жінка – професійний ерготерапевт і працює в реабілітаційному відділенні Івано-Франківської лікарні. Тож у новому центрі поєднує роботу керівника і профільного фахівця.

«Я, насправді, розумію, що якби не ця робота, не цей центр, не ця мрія, не ця ідея, не знаю, як би склалося моє життя, мені було б дуже важко, бо це запалило в мені віру, що я роблю щось потрібне», - говорить Василина.

Читайте також: У Чернівцях відкрили реабілітаційний центр «Recovery» - яку допомогу можна отримати

Спортивний майданчик і кімнати для відпочинку

За два місяці допомогу у центрі отримали вже близько 20 пацієнтів. Крім надання медичних послуг, у закладі організують заходи з арт-терапії. Також планують створити для захисників спортивний майданчик, екобудиночки та ставок. Вже зараз на мансарді облаштовують  відпочинкові кімнати для ветеранів.

Боєць 52-го стрілецького батальйону Руслан Новіков, який через бойову травму має порушення функцій ніг та лівої руки, ділиться враженнями про роботу центру.

«Потрібно себе постійно реабілітувати, а в лікарнях це все обмежено в часі, ти там займаєшся два тижні, і тебе виписують. Та нікому цього не вистачає, - розповідає він. – А тут сімейна обстановка, все те саме, що в лікарні, тільки вільніше, можна записуватися, коли тобі зручно».

Нагадаємо, на Житомирщині працює сучасне реабілітаційне відділення, де пацієнтам допомагають відновитися після поранень, фізичних травм та інсультів.

Фото: з відкритих  джерел