Олег Зуб – родом зі Львова, і в цьому місті провів майже все життя. Однак географічна віддаленість від подій на Сході України в 2014 році не стала для нього приводом залишатися осторонь. Чоловік почав надавати безкоштовну правову допомогу оборонцям, а в 2022 році і сам долучився до війська.
Читайте також: Ветерани можуть безкоштовно отримати юридичну допомогу – куди звертатися
Влітку 2024 року чоловік демобілізувався за сімейними обставинами та повернувся до волонтерського фронту. А в подальших планах – створення окремого осередку, де військові, ветерани, родини загиблих, полонених та зниклих безвісти героїв безкоштовно отримуватимуть юридичні послуги.
Їздив на Схід допомагати бійцям як волонтер
Війна для Олега розпочалася ще у 2014 році. Щоб зробити щось корисне для країни та військових, він змінив напрямок діяльності своєї фірми "Львівський міст", заснованої ще у 2002 році, зі сфери нерухомості на надання юридичних послуг. Допомогу захисникам і захисницям, а також ВПО, одразу надавав безкоштовно. Крім того, чоловік їздив у східні області України, щоб надавати консультації воїнам на місці.
"Були дуже різні справи та нюанси, тому ми старалися допомоги та підтримати кожного. Кошти брати не міг, адже в мене позиція однозначна — хлопці й дівчата, які воюють, вже розрахувалися з нами, - розповідає чоловік. - Щодо переселенців, то багато з них втратили все, їм потрібно починати жити по-новому. У мене виникало співпереживання, через яке з командою вели і їх справи на волонтерських засадах".
Так минуло чимало часу. А коли почалося повномасштабне вторгнення, Олег знову змінив свою діяльність: вже 26 лютого 2022 року прийшов у військкомат, щоб долучитися до захисту Батьківщини. Спочатку він служив у складі роти охорони, згодом - у 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Впевненості у власних силах додавав військовий досвід, отриманий чоловіком ще у 1990-2000-х роках.
"У важкі моменти уявляв весілля онуків"
Під час великої війни Олег віддав службі майже 2,5 роки життя. Тримав оборону на Херсонщині, Запоріжжі, Донеччині, служив у Яворові. Протягом усього періоду відчував міцну підтримку родини, друзів та колег, також надійною опорою називає волонтерів. Вони не раз рятували захисників, передаючи все необхідне.
Читайте також: Родина ветерана Олексія Притули стала героями дитячої книги - інтерв’ю з авторкою Тетяною Руменко
"Волонтерам нашим низький уклін. Це велика сила. Зазвичай необхідні речі нам передавали через пошту, але іноді приїжджали й особисто, - каже ветеран. - У важкі моменти уявляв весілля онуків. Загалом відносини між побратимами у бригаді були близькі. Всі вступали на службу добровільно, були вмотивованими та на одній хвилі.
Олег із сумом додає, що багато побратимів вже ніколи не повернеться у стрій, адже залишилися на полі бою назавжди... Деяких із оборонців немає змоги навіть поховати, а їхні номери телефонів й досі зберігаються у списку контактів чоловіка.
Впоратися з важким емоційним станом на службі чоловікові найбільше допомагали думки про родину – зокрема, про дев’ятирічну доньку та весілля онуків. Також покращували настрій та мотивували дитячі малюнки і підтримка з боку близьких.
Наприкінці червня 2024 року Олег Зуб звільнився з військової служби за сімейними обставинами. Однак допомагати Батьківщині не припинив - продовжує волонтерити в юридичній сфері разом з командою. Також ветеран планує створити окремий осередок, де надаватиметься безкоштовна правова допомога як військовим, ветеранам і ветеранкам, так і родинам загиблих воїнів, зниклих безвісти чи полонених.
"Я вільнолюбна людина, саме тому пішов на фронт, продовжую займатися волонтерством й допомагати людям. І зараз кожен повинен робити максимум, - каже чоловік. - Кожна маленька чи велика справа може наблизити нашу перемогу".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як захисник Володимир Коцюба відновлюється після важкого поранення. Чоловік мріє створити власну родину та побудувати Дім Ветеранів.
Фото: leopolis.news