Як пережив атаку дронів, львівський гвардієць Ігор на псевдо Кардан згадуватиме ще довго. Це сталося під час заміни на позиціях. Тоді бійців захистила надійна броня на техніці, розповіли в Службі інформації та комунікації 45 полку імені Олександра Красіцького Національної гвардії України.

Службу у Національній гвардії України Ігор розпочав до повномасштабного вторгнення росіян. Він закінчив навчання в автомобільно-дорожньому коледжі, тож спеціальність у війську довго обирати не довелось. Тут він став водієм бронетехніки.  Зізнається, що під час першого бойового виходу було страшно, але цей страх не зламав, а навпаки – загартував гвардійця.

Читайте також: "Була мрія – підбити декілька танків": як захисник із геймерським минулим став пілотом FPV-дронів

Робота водія броньованої техніки дуже відповідальна, адже це – один з ключових транспортних засобів на полі бою. І водії виконують багато критично важливих завдань. Зокрема, завдяки "броні" особовий склад має високу мобільність на полі бою, захист від ворожого вогню. А завдяки важкому озброєнню навідник завдає потужного вогневого ураження по цілях окупантів.

"Нашими основними задачами були доставка провізії та особового складу. Якщо ставало дуже "гаряче", то ми вивозили особовий склад на більш укріплені та захищені позиції. Кожен виїзд був трохи моторошний, адже по дорозі бачили розбиту техніку. У такі моменти розумієш всі ризики. Але з часом звикаєш і вже не звертаєш увагу, а тільки робиш свою роботу", – ділиться Кардан.

Одного дня, коли підрозділ Ігоря змінював позицію, екіпаж його машини також отримав наказ на переміщення. Зібравшись, хлопці вирушили за визначеним маршрутом. Однак, коли виходили з позиції, по них влучив російський FPV-дрон. Це вивело техніку зі строю. Бійці продовжили рух пішки і дістались до побратимів з сусіднього підрозділу. Але на цьому атака дронів не зупинилась.

Читайте також: Нацгвардійці вчаться нищити дрони ворога вночі - тренування мобільних вогневих груп

"Перший дрон підбив техніку. Поки ми діставали необхідні речі, другий дрон нас помітив та добив броньовик. Ми все ж забрали найцінніше і вийшли на зв’язок з суміжним підрозділом, який був неподалік. Вони допомогли нам евакуюватися і дістатись до іншого бронеавтомобіля. Хоч під час руху в цей другий БТР влучив дрон, завдяки роботі РЕБу техніка не зазнала серйозних ушкоджень. Коли ми наближались до місця призначення, то нас догнав ще один ворожий безпілотник. Пощастило, що російські дронщики трошки косі і не влучили туди, куди цілились", – згадує гвардієць.

Сьогодні боєць відновлює сили і вдосконалює професійні навички. Ігор каже, що у війську він за покликом серця і налаштований рішуче боротись за незалежність України:

"Це обов’язок кожного чоловіка: якщо нападають на твою державу – захищати її суверенітет та територіальну цілісність. А як показує практика, який би противник не був, все одно наші воїни найкращі".

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як львівський гвардієць Ілля на псевдо Мамон взяв у полон російського найманця.

Фото: Західне ОТО НГУ