42-річний захисник з Чернівців Олександр Костенко на псевдо "Єнот" кілька тижнів тому отримав вогнепальне поранення голови, коли виконував бойове завдання на Харківщині. Через ускладнення в нього розвинувся неврологічний тремор, чоловік втратив можливість самостійно ходити та займатися побутовими справами, має порушення мовлення.
Читайте також: Щоб врятувати руку, пришили її до живота - Микита Балушинський відновлюється після важкого поранення на фронті
Після поранення військовий відновлювався у Києві, а вже понад два тижні – в Реабілітаційному центрі при госпіталі ветеранів війни у Чернівцях. Тут воїн щоденно по кілька годин займається під наглядом фахівців та встиг досягти неабияких успіхів. А ще має високу мотивацію та мету – знову самостійно ходити та обходитися без допомоги.
"Мрію ходити без перешкод"
Перед тим, як потрапити до Реабілітаційного центру в Чернівцях, Олександр відновлювався в Києві. А ще близько трьох тижнів провів вдома без занять, що, на жаль, негативно вплинуло на його стан. Водночас, за словами фізичної терапевтки Наталії Діденко, різниця між тим, яким був військовий на початку реабілітації, та яким він є зараз - сильно помітна.
"Йому був потрібний цілодобовий догляд. Нині він може сам сідати. Має можливість, бажання та усвідомлення, що на собі десь треба поправити одяг, покращити якість життя. Їсть відносно самостійно – не без нагляду, але ложку може тримати", – розповіла вона.
Фахівчиня також додала, що з кожним пацієнтом у Реабілітаційному центрі проводять своєрідні бесіди, коли питають, якою вони бачать мету реабілітації, до якого етапу відновлення прагнуть дійти. Олександр впевнено відповів: "мрію ходити без перешкод". За оцінками Наталії Діденко, це є похвальним та навіть рідкісним бажанням для людей з подібними ураженнями. Тобто, чоловік має високу вмотивованість знову стати самостійним.
Прогноз реабілітації військового - позитивний
Щоб досягти своєї мети, "Єнот" тренується під наглядом фахівців. Наразі його ліва нога ще "гальмує", а права - вже "жвава". Незламний воїн навчився сідати та їсти – майже без допомоги. На шляху до відновлення він щоденно виконує спеціальний комплекс, який може тривати до трьох годин. Коли військовий закріплює та впевнено виконує одні вправи, фізичну активність для нього збільшують.
Читайте також: Ветеран Володимир Гусєв відкрив реабілітаційний центр у Звягелі – історія захисника
За плечами Олександра – спортивний досвід: колись він займався боксом. Набута витривалість допомагає йому швидше реабілітовуватися. І в цілому стосовно чоловіка фахівці дають позитивні прогнози.
"На першому занятті ми поклали Олександра в балансир, щоб побачити, чи тримає він спину. Коли я побачив, що він робить це гарно, зрозумів, що Олександр – перспективний і має достатньо ресурсу. Саша дає класні результати – не всім так вдається", – зазначив фізичний терапевт Олексій Зінченко.
Загалом у Реабілітаційному центрі при госпіталі ветеранів війни у Чернівцях пораненим бійцям надають комплексну допомогу. Щоб відновити їхній стан, з воїнами працюють фізичні терапевти, ерготерапевти, а також психологи і логопеди. Також для позитивного результату важливі мотивація пацієнта та підтримка рідних.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Львові у стартували безкоштовні заняття плаванням для ветеранів з пораненнями та ампутаціями.
Фото: Суспільне Чернівці