Коли почалося повномасштабне вторгнення росіян, Микиті Балушинському було лише 19 років. На той момент він проходив контрактну службу, тож невдовзі опинився на фронті, де боронив Батьківщину майже три роки.

Восени 2024-го отримав важке поранення лівої руки. Спочатку лікарі планували ампутувати кінцівку, однак хірургам Національного реабілітаційного центру UNBROKEN, що у Львові, вдалося її врятувати. Як це було, розповідає veteran.com.ua з посиланням на Facebook-сторінку медзакладу.

Читайте також: Хотів відрізати поранену ногу - на Львівщині після важкого поранення відновлюється ветеран Олександр Захаров

Три Дні народження відсвяткував на фронті

До війська Микита долучився зовсім юним – у 18 років розпочав контрактну службу. А вже у 19 опинився на фронті – коли почалося повномасштабне вторгнення окупаційних військ. Спершу він боронив Батьківщину у реактивній артилерійській бригаді, а в 2024 році перевівся до  омріяної 3-тьої окремої штурмової бригади. Там перевчися на оператора дронів.

23 вересня чоловікові виповнилося 22 роки – і це був його третій День народження на фронті. А вже 25 числа того ж місяця захисник отримав поранення. Тоді, під час мінометного обстрілу, вийшов з бліндажа, щоб запустити дрон, проте  у цю саму мить поруч влучив ворожий боєприпас. Пригадує, що тоді почув не дуже гучний хлопок (насправді  - у героя моментально розірвало барабанні перетинки), і його відкинуло на три-чотири метри.

"Відкрив одне око, бо інше було залите кров’ю через уламки, побачив свою розірвану руку. Думав, що половини долоні в мене вже не буде. А у мене ще й до того плече осколками зачепило та ноги", - розповідає Микита.

Пошкоджену руку трохи не ампутували у стабпункті

Через півтори години після поранення ветерана привезли до стабілізаційного пункту. Там лікарі планували ампутувати пошматовану кінцівку, однак руку "відстояли" його побратими – бойова медикиня 3-тьої окремої штурмової бригади "Валькірія" та "Берсерк". Про них чоловік згадує із вдячністю, сумом та болем, називаючи "кращими з кращих". На жаль, на початку листопада ці люди, які були закоханою парою та воювали разом, загинули на фронті.

Читайте також: Мав їхати на пологи до дружини, але отримав важке поранення - як ветеран Микола Марковський відновлюється на Львівщині

Після стабілізаційного пункту Микиту доставили до Харкова, де медики рятували його ще кілька днів. А 5 жовтня 2024 року – відправили до Центру UNBROKEN у Львові. В оборонця були множинні переломи фаланг усіх пальців і пястних кісток лівої руки з обширним дефектом м’яких тканин, а вказівний та середній пальці були відсутні – як і чимало інших структур. Тож перед хірургами медзакладу постала складна задача – спробувати зберегти кисть ветерана.

Спочатку фахівці висікли нежиттєздатні м’які тканини, м’язи та сухожилки. Потім – виконали металоостеосинтез та зафіксували зламані кістки. А щоб закрити дефект шкірних покривів, вдалися до методики італійської пластики:

"З передньої черевної стінки хірурги майже повністю відділили шкірно-фасціальний клапоть та пришили до нього пошкоджену кисть. Впродовж п’яти тижнів Микита перебував з пришитою до живота рукою. І клапоть, на щастя, прижився! Кисть вдалося зберегти!" ,– йдеться в повідомленні.

Попереду у ветерана  - низка реконструктивних операцій та тривала реабілітація. Усі маніпуляції чоловік переносить з мужністю та терплячістю, адже має велику мету – повернутися до 3-тьої штурмової.

Нагадаємо, ветеранів та військових у Львові запрошують на адаптивні тренування зі стрільби з лука. Як проходять тренування та в чому їх реабілітаційний ефект, розповіла майстер спорту України зі стрільби з лука, магістр спорту, багаторазова чемпіонка та призерка всеукраїнських та міжнародних змагань Тетяна Ящишин.

Фото: UNBROKEN