У Донецькій області працює консультаційний пункт підтримки для людей, які втратили зір – «Сенс життя». Його відкрили на базі Слов’янської спеціальної школи № 23, але звертатися туди можуть мешканці усіх регіонів України. Фахівці надають допомогу дистанційно, і програма є безкоштовною.

Як розповідає заступниця директора навчального закладу Яніна Сіробаба, програма розрахована на військових та цивільних, які втратили зір під час бойових дій або обстрілів.

Читайте також: У Вінниці ветеранів, які втратили зір, навчатимуть гончарству – деталі проєкту

Які послуги надають

Їм пропонують  соціально-педагогічну, тифлокорекційну та психологічну підтримку. Програма також передбачає курси письма і читання шрифтом Брайля та Гебольда.

«Вже підписаний закон, який вносить зміни в «Закон про освіту»  – тепер такі школи, як наша, можуть не лише навчати дітей з порушеннями зору і слуху, а й надавати реабілітаційні послуги дорослим, військовослужбовцям», – розповіла заступниця директора Слов’янської спеціальної школи № 23.

Для кожної людини спеціалісти розробляють індивідуальний план роботи, його мета –  сприяти інтеграції до суспільства після отриманих травм. Для цього використовують методики, які допоможуть людині у побуті стати максимально самостійною. Крім того, пацієнтам розповідають про сучасні гаджети з озвучкою та спеціальною клавіатурою.

Читайте також: Відновити зір ветеранам, військовим, цивільним: офтальмологічна допомога постраждалим внаслідок війни

Куди звертатися

Для того, щоб приєднатися до програми, телефонуйте за номером 066-037-99-09 та заповніть форму за посиланням. Тоді команда фахівців зв’яжеться з вами та розробить індивідуальний план підтримки, в залежності від існуючих проблем та потреб. Після цього розпочнуться  дистанційні заняття з фахівцями за узгодженим планом.

«Де б не знаходилася людина, ми готові працювати. Наші тифлопедагоги, які мають спеціальну освіту, великий досвід з дітьми з порушеннями зору – підходитимуть індивідуально до кожного випадку. І хоча з дорослими у нас великого досвіду немає, педагоги наразі проходять підвищення кваліфікації", –  додала Яніна Сіробаба.

Нагадаємо, у Харкові безкоштовно проводять унікальну реабілітацію зору для військових.

Фото: з відкритих джерел