В Україні продовжують активно розвивати адаптивний спорт, долучаючи до тренувань ветеранів та ветеранок з пораненнями, ампутаціями чи інвалідністю. Такі заняття позитивно впливають на фізичний та психологічний стан і активно використовуються для реабілітації та адаптації захисників і захисниць. А ще - стають корисним та приємним різновидом дозвілля і сприяють спілкуванню у форматі " рівний рівному".
Щоб наблизити адаптивний спорт до ветеранів і ветеранок, Центр ініціатив "Повернись живим" запустив тематичну онлайн-платформу "Наші тут".
Читайте також: Ефективна реабілітація, реалізація та коло своїху Львові ветеранів запрошують на адаптивну фізичну підготовку
Сервіс присвячений темі відновлення ветеранів та ветеранок, їхніх рідних через заняття адаптивним спортом. Він є у вільному доступі та стане корисним як захисникам і захисницям, так і професійній спільноті (тренерам з адаптивного спорту, їхнім асистентам, фахівцям різних медичних напрямків та іншим спеціалістам).
Проєкт досліджує та надає інформацію стосовно середовища для відновлення і прагне популяризувати цей напрямок в Україні. Його команда відвідує та експертно оцінює локації для занять адаптивним спортом, досліджує реабілітаційні центри, хаби та ветеранські простори, а також відвідує змагання для ветеранів та ветеранок.
Наразі на платформі "Наші тут" представлено кілька розділів:
- календар подій;
- історії ветеранів/ветеранок та захисників/захисниць, в яких вони діляться власним досвідом реабілітації і відновлення через адаптивний спорт;
- відповіді на найбільш розповсюдженні питання стосовно занять;
- дослідження про адаптивний спорт;
- корисні контакти;
- інтерактивну мапу місць для відновлення ветеранів/ок.
Читайте також: "Ігри Нескорених" та підкорення Говерли: після втрати ноги ветеран Михайло Тарасенко веде активне життя
Остання наразі охоплює кілька десятків локацій в різних містах та областях України. Йдеться про заклади, де надаються відновлювальні, консультаційні, освітні, психологічні, спортивні послуги, послуги з організації дозвілля, правова допомога ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам. Для зручності на сайті реалізований фільтр для вибору категорії закладу на Житомирщині, Одещині, Львівщині, Київщині, Києві та Закарпатті, а також працює пошук за назвою.
Фото: з відкритих джерел, "Повернись живим"